Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Futás után hasi görcseim...

Futás után hasi görcseim vannak, kb 1 teljes napig. Mit csinálok rosszul? Vagy mi a probléma? (lent részletezem)

Figyelt kérdés
Fiú vagyok, és olyan problémáim lennének, hogy mikor nagyobb távokat 10-15 km-t futok, a futást követő 1-2 órában olyan görcsök jönnek rám, hogy az valami elviselhetetlen. Nem az első eset.. legelőször mikor sikerült lefutnom ekkora távot, az éhségre gyanakodtam, majd hiába ettem, nem sikerült csillapítanom az étvágyam. Utána már vittem kaját közbe is, de csak kis apró ropit.. hátha az a baj, de mégse... ugyanúgy majdnem összeestem a fájdalomtól. Következőleg ugyanezekre, majd +ba egy normális levezetést és bemelegítést is csináltam, de ugyanúgy nagyon rosszul lettem.. azóta nem merek 5-6 kmnél többet futni egy nap, mert elképesztő görcseim lesznek, ráadásul folyamatosan jön belőlem a széklet, szóval megyek wécére, majd kis idő múlva ismét. A széklet viszont szilárd, és semmi baj nincs vele.. Mi lehet a probléma? milyen orvos segíthet ? nyáron volt egy vakbél műtétem, ha ez számít valamit..
2011. ápr. 11. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
akkor előbb fussál csak 1 kmet és fokozatosan egyre többet. annyit fuss mindig amennyit bírsz, ne terheld túl magad. majd fejlődsz.
2011. ápr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a terheléssel nincsen gond, szóval a lábaim bírnának futni egy félmaratont is, de a bélrendszerem nem.. gázosodok.. wécé kell.. nagyon rossz.. most hétvégén is futottam, és utána olyan rosszul lettem.. mára lettem jobban, egy délutáni alvástól :S..
2011. ápr. 11. 21:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves első, profi sportolónak olyat ne mondjál, hogy fuss egy kilómétert, mert pofán röhög.

Kedves kérdező én a helyedben felkeresnék egy sportorvost.

2011. ápr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
én is azon gondolkozom :S.. de remélem semmi nagy problémát nem találnak. Mert ha a sportot megvonnák tőlem.. a versenyeket.. abba bele is halnék :/ Az első válaszoló szerintem úgy értette hogy 1-1 kilométereket fussak, ami igaz, elég kevés, de csak megoldást akart találni :) amit ettől függetlenül köszönök. Másképp, te 2. nemtudom mennyire vagy a témában, esetleg nem tudod h milyen szervekkel lehet probléma, vagy ilyen esetben milyen orvost kéne látogatni? Ugyanis a családban csak én sportolok, de én viszont egész életemben csak sportoltam.. és így gyerekfejjel nem nagyon tudom megítélni, és inkább várok idősebbek tanácsára, akik itthon vannak a témában :) !
2011. ápr. 11. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!