Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Colitis Ulcerosa. Már késő?...

Colitis Ulcerosa. Már késő? Félek.

Figyelt kérdés
Nincs még diagnosztizálva, de nagyon nagy valószínűséggel ez lehet a probléma. Falusi vagyok, először a háziorvos "fenntartott" másfél hétig mire átutalt a kórházba, ott is "időztem" majdnem egy hetet, mire át lettem utalva egy másik kórházhoz, szerdán megyek be. Kb 4 hete állnak fenn nálam a tünetek. Egyre intenzívebb köldök körüli hasi fájdalmaim vannak, hol átlátszó, máskor meg pirosas színű nyák a székletemen/székletemben. Van amikor nagyon sűrű. Már vérszegény is vagyok. Sokszor annyira fáj székelés előtt, hogy azt hiszem szétszakadok belül. Attól félek, hogy a doktorok hanyagsága miatt (magyarul le se sz*rnak) már nagyon előrehaladott és már nem lehet gyógyítani vagy műteni. Inkább azoktól szeretnék érdeklődni, akiknek már volt ilyen, és mennyi idő múlva lett diagnosztizálva, akkor már mennyire volt előrehaladott. Köszönöm a válaszokat.
2011. ápr. 16. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia.Bár én nem vagyok crohn beteg,de én már túl vagyok ezen a vizsgálaton.4hét az még nagyon kevés ahhoz,hogy ne lehessen meg menteni az életedet.Nekem 4hónapig volt hasmenésem mire rájöttek mi a bajom.Elöször várd meg a diagnózist,tudom hogy ez a legrosszabb a tehetetlenség,gondold el én 4hónapig vártam hasmenéssel-hasgörcsökkel.Ha viszont mégis ez a bajod,valószínű műteni fognak,de az is lehet hogy gyógyszeres kezelést kapsz,ismerek olyat aki 12éve él ezzel a betegséggel és még egyszer sem műtőtték.
2011. ápr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, megnyugtattál. Ez a doktorok gyanúja, türelmesen fogok várni a diagnózisig. Nem félek semmitől, de azért nem szeretném, ha egész életemen végigkísérne, csak azért, mert nem lett felismerve időben. Köszi mégegyszer.
2011. ápr. 16. 13:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudom hogy felesleges azt mondani hogy nyugodj meg,mert a bizonytalanság sosem megnyugtató,főleg ha ilyen fájdalmaid vannak,és ha vér van,az ember a legrosszabbra gondol.

Azt tudnod kell,hogy ha mégis ez az ( de lehet csak egy fertőzés,vagy elkaptál egy vírust) akkor nagyon egyéni a lefolyása,és a tüneteinek súlyossága!

Pár hét tényleg kevés.Sajnos az orvosok nem szoktak sietni a diagnózissal,és a szövettannal se.......meg hát attól is függ hova mentél,és milyen az orvos.

Én 17 éves voltam mikor elkezdődött,nekem is a legrosszabbak jártak a fejembe,

éjjel nem aludtam,majd szétszaggattam a lepedőt a görcsös fájdalmaktól,és a sírás jött rám hogy ennek sose lesz vége,és én nem akarok így élni. Ez ment 2 hónapig.

Illetve mikor meg halottam hogy szövettan,hát gondolhatod.....elég a gondolattal köszönő viszonyban

lenni.

Volt egy tükrözésem,és kiderült,hogy sajnos colitis.

Azóta voltak sokkal nagyobb fájdalmaim,a tűrőképességem súrolja a csillagos eget,és olyanokat is kibírtam,amit soha nem gondoltam volna :)

2 év alatt megedződtem rendesen,minden téren,tudnék mesélni :)

Szóval ha kiderül,hogy colitis,bizony meg kell tanulnod

hogy ő éljen veled,ne pedig te vele.

De nem műtenek olyan könnyen!!!!! Ne aggódjál :)

Addig nagyon sok minden van még,ami segíthet!

Műtétet akkor csinálnak ha nagyon nagyon súlyos állapotban van az illető,vagy bélszűkület áll fenn,de orvosa válogatja.De azért ez nem így megy,hogy

rossz ott valami,és akkor kivesszük.....

Ennek 3 fokozata van,nekem pancolitis volt/(van?),az az a legrosszabb,és a legritkább,de kifogtam....mégse vettek még ki belőlem semmit :)

De addig lehetőleg ne bújkáld az oldalakat az interneten,ráérsz akkor ha meg van a

diagnózis. És egy jó tanács. Foglald el magad,ne rágózzál ezen a gondolaton :)

Bármi,ami örömet okoz! Ami leköt,eltereli a figyelmed! Ne hagyd hogy belepörgesd magad!

Tapasztalatom szerint ( ha colitis) az a legrosszabb amit tehetsz,hogy erre koncentrálsz....és begubózol, centrifugálisan pörgeted ekörül az agyad,rosszabbodni

fog....

2011. máj. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy valószínűleg műteni fognak.. nekem 12 éves koromban jött ki és amilyen kis hülye voltam eltitkoltam a szüleim elől mert féltem.. fél évig nem szóltam senkinek és a végén az intenzíven kötöttem ki vérszegényen, kiszáradva, 50es hemoglobinnal ( 120-160) a normális.. már 2x meg akartak műteni de a végén mindig elkezdtem javulni! szóval az orvosok nagyon meggondolják! Mint ahogy az előző írta nekem is pancolitisem van... 3 hónapokat voltam kórházban majdnem minden évben.. annyi mindent átéltem.. gyomorszonda, 3 tükrözés.. mindennapos vérvételek.. de ami a legfontosabb az, hogy soha nem hagytam el magam! Nem szabad soha sem feladnod! Vigyázz a kajákkal.. tapasztald ki, hogy neked mi a jó! Bár már elég régi ez a kérdés, de remélem minden rendben van veled és végül nem colitis ulcerosa lett!
2012. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!