Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit kell csinálni?...

Ilyenkor mit kell csinálni? Rengeteg a kullancs erre.

Figyelt kérdés
Nagy kertes házban lakunk vidéken. És rengeteg a kullancs, az ajtókat és az alakokat nem lehet nyitva hagyni , mert bemásznak. Az ajtó elé tettünk fel függönyt, és az is mindig tele van kullanccsal . Pár napja van ez így, 17 éva lakunk itt , de még ilyen sose volt. Hiába szortunk kint minden felé kullancs port, de akkor is vannak. Ilyenkor mit kell tenni? Szolni kell az önkormányzatnak hogy valamit csináljanak?
2011. ápr. 20. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy kullancsok? Azok nemigen másznak ablakra meg függönyre. Az aljnövényzetben élnek, az árnyékban.


Nagyon tenni nem tudsz semmit, mintha azt olvastam volna, hogy mióta EU-tagok vagyunk, nem lehet írtani a kullancsokat, vagyis olyan módszerrel lehet, ami nem igazán hatékony.

Oltást kérhetsz az agyhártyagyulladás ellen, amúgy meg nézegetni kell magatokat minden nap, és ha esetleg piros folt van valahol, ahol korábban kullancs volt, akkor dokihoz menni, mert az Lyme kór, és az ellen nem véd az oltás.

2011. ápr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Biztos hogy kullancs.
2011. ápr. 20. 12:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Egészen biztosan kullancsról van szó?
2011. ápr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, nem vettem észre, hogy ezt már megválaszoltad.

Létezik egy kullancsspecifikus (csak azokat irtó) patogén gombaféle, magyar találmány. Bratek Zoltán és Bózsik Béla Pál találmánya volt vagy 5-6 éve. Nem tudom, hogy talált-e gyártót.

2011. ápr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oks :D
2011. ápr. 20. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!