Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beleszakadt a kullancs,...

Beleszakadt a kullancs, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Tegnap erdoben setalltunk es "elcsiptem" egy kullancsot , amelyik eppen beleakart maszni a kutyamba.Erre ma neztem a pocijat es a kis hasba belemaszott egy masik,megprobaltam kivenni , de beleszakat. MNost mit csinaljak ? A potroha megvan es nem szivott meg vert , de egy par laba es szerintem a "fej" benne maradt azonban mar nem is tudom kiszedni,mert annyira a bore alatt van , hogy nem ferek hozza! Lesz ettol valami baja ? Vagy mit tehetnek ? Lefertotlenitettem , de ert ez valamit?
2009. ápr. 23. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
vidd el az állatorvoshoz!!!
2009. ápr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
citromlevel kend be.kimaszik
2009. ápr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
orvoshoz kell vinni azonnal!
2009. ápr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Üdv

nálunk annyi kullantó van hogy napi 2-t szedek ki a kutyából, igaz azok még csak úton vannak befelé. De a másik kutyusból jómultkor a hátáról kiszedtem egy akkorát mint egy babszem, nem is értem hogy nem vettük előbb észre. De hála az égnek nem lett baja.

Én még nem találkoztam olyannal hogy beleszakadt volna.

De azt mondják az nem túl jó, mert állítólag újraéled.

Az javaslom hogy figyeld folyamatosan ott a helyet és ha ugy veszed észre hogy ujraéled akkor vagy megpróbálod kiszedni ujra ugy hogy lehetőleg minden részét, vagy vidd orvoshoz.

A mi kutyánk amibe napi 2 van, 5 hónapos golden retri, megbetegedett egy kullancstól. Nagyon bágyadt szomorú volt, nem evett. És kihivtuk az orvost megnézte a szemét, és az ínyét és azt mondta a kullancstól beteg. Adott neki szurit meg gyógyszer, azt mondta nem lesz semmi baja, pár nap alatt meggyógyul.

Azt javaslom figyeld nagyon a helyét, és hogy hogyan viselkedik a kutyusod, ja és ha megbetegszik akkor nagyon lázas lesz. A mienk kb 40-es láza volt, lehet érezni a fülén meg a leheletén. Akkor hívj orvost és nem lesz baj.

Remélem segítettem.

2009. ápr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen ! En is arra gondoltam , hogy doki , de meg megvarom a paromat , hatha o meg kitudja szedni , mert lefogni es "muteni" nem tudtam rendesen. Ha nem jon ki , akkor figyelem , de szerintem inkabb megyunk dokihoz , jobb megelozni ... koszonom mindenki valaszat !
2009. ápr. 23. 15:31
 6/11 anonim ***** válasza:
nem az a probléma hogy beleszakad...persze ez sem jó, de egy idő után kilökődik a fejrész...a baj az hogy fertőzött lehet!
2009. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen,az utolsó válszolónak igaza van,az nem gond,hogy beleszakadt a feje.Ki fog lökődni előbb-utóbb.

Ha nem nyomkorásztad agyon a kullancsot kitépés közben,akkor nem valószínű,hogy vírust köpött a kutyába.

2009. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem nyomkorasztam es nem is "kentem" be semmivel sem , mert tudom, akkor "kopi" bele .Egyszeruen megprobaltam kihuzni , de "elszakadt" es a fejet mar nem sikerult kiszedni. Este meg megprobaltuk kiszenvedni , de nem ment . Viszont szota is fertotlenitem , de ugy nez ki mintha begyogyult volna , de a "feje" meg benne van , csak a bore alatt ... :S

Na ilyenkor mi van ?

2009. ápr. 24. 14:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb a bőr kidobja magából.
2009. ápr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszi ! :) NAgyon remelem !
2009. ápr. 25. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!