Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit okoz a fű (marihuána)? Az...

Mit okoz a fű (marihuána)? Az én esetemben.

Figyelt kérdés

edzőterembe és küzdősportra járok, és rendszeresen(2 hetente) használok marihuánát.

milyen hatással van ez, az edzésekre ? (pl:izomzat, koncentráció,teljesítmény,egyensúly,reakció idő,...)


2011. ápr. 26. 18:10
 1/7 Kallisztó válasza:
60%

Először is nem elitélni akarlak:de miért fűvezel?Ez jó neked?A te problémád a te életed...

A kérdésedre válaszolva:marihuána megcsapolja az energiaforrásaidat ami annyit jelent hogy az állóképességed csökken és kevésbé leszel kitartó,ráadásul megterheli a tüdődet,és ellustulsz tőle egy idő múlva mivel a gondolataid nagy részét már csak ez fogja kitenni,és nem is beszéltem még az általad felsorolt dolgokra...Én azt ajánlom ha számodra fontos valamennyire a sport mondj le a fűről...

2011. ápr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én a fűre nem úgy tekintek mint káros dologra hiszen több száz éve jelen van, és egyfajta nyugtató szer ami persze teljesen természetes, függőséget számomra nem okoz, de nem látom hogy milyen mellékhatásai vannak a sportra nézve ( a tüdő szennyezésen kívül)
2011. ápr. 26. 18:38
 3/7 tetris ***** válasza:
23%
Azt mondod, hogy függőséget számodra nem okoz, de a feltett kérdésekben mégis azt írod, hogy rendszeresen füvezel. Legalább saját magadat ne csapd be! Igenis függő vagy!
2011. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
függőség szerintem az ha leállsz valamivel és egyéb elvonási tüneteid vannak.ha én ráhagyom mer már ráhagytam huzamosabb ideig nem volt semmi bajom. jobban érzem magam mintha minden hétvégén berugnék, és kevésbé károsít. am a kérdéssel kapcsolatban szeretnék válaszokat :)
2011. ápr. 26. 20:00
 5/7 anonim ***** válasza:
10%

izomzat növekedését sem biztos hogy, visszafogja. a barátommal régebben( tavaly februártól kb augusztusig) elég rendszeresen ( naponta-kétnaponta) csináltuk, jártunk kondiba, ( én alapjáraton csak formásodni akartam, nem izmosodni) rajta nagyon látszott minden apró kis izom, szóval nem befolyásolt semmit. azóta persze nem ilyen gyakran, max heti 1szer, vagy 1,5 hetente csináljuk. állóképességünk ugyanolyan , mint régebben, tüdőn nem venni észre, persze biztos nem egészséges.

aki meg írta, hogy te életed, te problémád..:miért probléma ez rögtön? ha jól esik, miért ne csinálhatnád? nekünk sem azért kellet, mert nem voltunk meg nélküle, mert amikor akartuk, akkor letettük és minden hiányérzet nélkül simán kibírtunk 1-2 hónapot nélküle. szóval aki arról papol, hogy ez káros és függőséget okoz, ( lehet benne igazság, nem mondom h nem! ) csak az tuti nem használta még, vagy max egyszer próbálta. különben még mindig jobb mint inni. mi pl sosem vagyunk részegek kb ( nagyon ritkán, 1 évben kb 1-2 alkalom MAXIMUM).

mindketten 19 évesek vagyunk.

lány

2011. nov. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha 2 hetente használsz az nem rendszeres használat, ha naponta elszívnál minimum 1-2 cigit az már rendszeres lenne :)
2013. dec. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 C2H5OH válasza:

Minden használat, amiben bizonyos rendszer van az már rendszeres használatnak minősül. A dependencia jelei: egyre sűrösödik a használat, egyre többet, egyre több indok miatt, növekvő tolerancia. Objektívan nézve aki szerint te függő vagy, az tényleg csak csipőből írja az ehhez hasonló átgondolatlan, félkegyelmű kommentárokat.


A fű kevésbé károsabb az amfetaminnál és származékainál, az alkoholnál, a nikotinnál, kokainnál, heroinnál, viszont egy képzeletbeli függőség-fizikai ártalom skálán az LSD, GHB és az oldószereknél is károsabb egy fokkal / nagyobb eséllyel alakít ki erősebb függőséget. Ezt tanulmányok alapján mondom, nem elrentettésként szolgált.


A nikotinnak önmagában serkentő hatása van a memóriára és a kognitív képességekre, ott magával a dohány és a benne lévő millió kezelőanyag égésével és termékeivel van a gond. Életem végéig nyalogathatnék belőle egy híg oldatot vagy hordhatnék nikotintapaszokat és megközelítőleg nulla lenne az esélye a belőle származó tumor kialakulására.


Mivel a te füved garantálom, hogy kevésbé van szétkezelve/ kioldva, így megközelítőleg fele annyi megterhelés éri a tüdődet az elszívással. Ha budapesten élsz, szerintem annyit számít ez a két hetente 1 db spangli eltolása, mintha + 4-5 órát a körúton lófrálnál.


Én nem török pálcát feletted mert dohányzom, de mellette lazán elfutok egy órát is hetente háromszor. Szerintem ilyen tekintetben sokkal károsabb dolgokkal bombázom magam, mégsem veszem észre hogy graduálisan csökkenne a fizika vagy a mentális állóképességem.


Szerintem egyáltalán nem vészes amit csinálnsz, ellenben ha jobban ráállsz a dologra a kannaboidok 1 év alatt le fognak kicsit tompítani, majd lassan elindul egy kis elbutulási szakasz. Nem egy ismerősöm volt aki elkezdte komolyan tolni és ma már annyira kifordult magából hogy rá sem lehet ismerni és nincs 3 db értelmes mondata, sem végzettsége és a szüleivel lakik felnőtt létére. Ellenben olyan is volt aki nagyon sokat csinálta, ma viszont egy értelmes, funkcionális felnőtt ember lett és kinőtte. :)


Ugyan azt mondanám, mint a piára: annak is megvan a maga helye, ideje, ha te most ezzel kezeled a stresszt teljesen megértem. Egy pohár sör sem káros minden nap, persze a spangliban nincsnek ásványi anyagok de remélem megérted a hasonlatom, bármennyire félresikerült is lett.

2014. jún. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!