Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Combcsonttöréses kérdések....

Combcsonttöréses kérdések. Mikor állhatok lábra?

Figyelt kérdés

Előző héten eltört a combcsontom. Nem nyílt törés volt.Deréktől talpig az egyik lábam gipszbe van.Máj. 23.-án szedik le.Ha leszedik könnyebbet kapok?

?És akkor mikor fogok végre "futni" ??Köszönöm:D 13/F


2011. ápr. 30. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Fél év legalább, mire újra futkosni tudsz.
2011. ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, ma már vannak könnyített gipszek, biztos olyat fogsz kapni.

Gyerekkoromban nekem is elvolt törve a combcsontom, engem is derékig gipszeltek. De akkor még csak hagyományos gipsz volt sajnos. Rossz volt, de teljesen helyrejöttem. 3-4 hónap volt, úgy emlékszem a gyógyulás. Fiatal korban könnyen összeforr a csont. WC-zést, mosdást te hogyan oldod meg? :D


Hogy törted el a combod? Én fáról estem le.


Jobbulást!

2011. ápr. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind a 2-töknek:D Hátt kacsám és ágytálam van abba WC-zekxd Anyuék mosnak le egy szivaccsal az ágyban;D


A füvön csúsztam el:S Mindketten kaptatok kezet:D

2011. máj. 1. 10:23
 4/14 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Ha jól értettem, akkor nem kellett műteni a lábadat, csak gipszbe tették. Akkor szerintem 23-án már nem is kapsz másik gipszet, hanem kezdheted majd terhelni. Akiknek műtik, azoknak olyan hosszadalmas csak.


Á, nyugi, engem is ágytálaztak, amikor nekem volt comtörésem. XD

Én először kórházban voltam, súllyal húzatták a törött lábamat, mozdulatlanul feküdve, ott meg pelenka volt rajtam :S 11 évesen, áhhh.....

Utána gipszelték be a lábamat, abban voltam otthon kb. 2 hónapig.


Én nagyon untam magam otthon, tévéztem, olvastam, mert mást nem tudtam csinálni, meg tanultam. Minden délután jöttek hozzám az osztálytársaim, filctollal telerajzoltálk a gipszemet, jókat röhögtünk rajta. XD Téged látogatnak a haverok?


Nekem még az volt rossz, hogy a jó lábamat is gipszelték deréktól, térd fölöttig, neked nem?


Hát még ennyi jutott eszembe hirtelen.


Gondolj még arra, hogy mennyit lóghatsz most a suliból! XD

2011. máj. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi engem is műtöttek valami platina van a lábamba hogy összetartsa a csontot.jaa jó hogy hiányzok a suliból meg a haverok is látogatnak:Dköszi a hsz-t ment a kéz
2011. máj. 3. 09:59
 6/14 anonim ***** válasza:

Gyerek vagy, 3 hónap alatt rendbe kell jönnie. Bár még egy ideig utána is érezni fogod :( Nyári szünet vége felé már biztosan futhatsz is majd. De combcsonttörés az azért elég durva, szépen öszehoztad :)

Amúgy mit mondtak, mi lesz május 23-án, mit csinálnak? És most mennyire fáj, ha mankózol vele meg tornáztatod?

2011. máj. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nem mondtak semmit mi lesz máj. 23.-án csak hogy leszedik de utána mi lesz.Mozogni nem tudok még mankóval se járni:S kösz ment a kéz
2011. máj. 6. 12:50
 8/14 anonim ***** válasza:

Jujj, ne haragudj, nem olvastam el rendesen a kérdésedet, ha derékig van gipszelve a lábad, akkor szép h nem tudsz felkelni se! Bocsi. Hogy a francba bírod? Mint vmi középkori kínzás :( Bátor gyerek vagy, hallod-e. Nagyon fájt, amikor elestél és eltört?


De ha azt mondták h 23-án LESZEDIk, akkor leszedik, ez a fő. Annak semmi értelme nem lenne h megint újragipszeljék. Nyugi, a dokikat nem érdekli h mennyire büdös rajtad a gipsz :))) Még két hét, és a legrosszabbon túl leszel.

Utána már majd gyógytorna jön sztem, meg mankózás, az sem lesz könnyű, de nem leszel gipszbe, az a lényeg, nem igaz?

Kitartás!

2011. máj. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
semmi baj...:D nem annyira fáj mikor eltörtem:)remélem is hogy leszedik...köszi és ment a kééz!
2011. máj. 9. 08:57
 10/14 anonim ***** válasza:

Majd írd meg h mi lett 23-án, szorítok neked!


Unod már eléggé az ágyban fekvést meg a gipszet? :)

2011. máj. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!