Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Herpeszről kérdések?

Herpeszről kérdések?

Figyelt kérdés

Pár napja jött valami a szám sarkán. piros dudor és egy pici fehér sebecske rajta! Arra gondoltam először, hogy kipállott a szám széle.

Azokra a herpeszekre amiket nekem ki írt a google arra hál isten nem hasonlít/ remélem nem is fog/.

A kérdésem igazából az lenne, hogy valaki nekem körbe tudná írni hogyan fáj a herpesz? Úgy értem viszket? Ég? Vagy csak fáj?

Nekem fáj, ha ki akarom nagyra nyitni a számat húzódik, de nem viszket és nem ég. inkább úgy fáj mint amikor néha a számon belül szokott seb lenni,mondjuk amikor megharapom véletlen és ilyen afta féle seb lesz ott.


2011. máj. 5. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A herpesz kis hólyagokként indul, ami égő fájó perzselő érzést kelt (főleg ha nagyobb). A hólyagok aztán felrepednek, pörkösödik,és 7-10 nap alatt leszárad. Ha egyszer elkaptad, rendszeresen ki fog jönni ha hajlamosító tényező lép fel, ezek: legyengült immunrendszer pl. influenza miatt, terhesség kezdetén, ha sok nap éri, az UV sugár is kihozza (naptejjel kell kenni a szájat megelőzésként), vagy ha kiszárad/kicserepesedik az ajak. Ha már kijött a herpesz nekem a Fenivir krém és az éjszakai herpesztapasz vált be, megelőzésre pedig (ha még csak érzem hogy bizsereg) a Rhus toxicodendron homeopátiás golyó.
2011. máj. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
2011. máj. 8. 17:54
 3/4 Minii Vikii ***** válasza:

Hello.

Nekem pont ugyan ezek a tüneteim vannak. Igazából én sem tudom mit csináljak, mert különböző gyógymódokat írnak. Én ezt próbáltam ki, és bevált. Vattát mártsd bele egy kis alkoholba és egy kis sóba és rakd a kisebesedett helyre, vagy esetleg még ami garantált hatás aloeverás gyógynövény. Lehet kapni gyógyszertárakba krém formában is.

Mielőbbi gyógyulást! :)

2011. máj. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Sajnos most vettem észre a válaszod, de köszönöm így ha megint kijön kipróbálom. Hál Istenek nekem már elmúlt, én egy napig kamilláztam!

2011. máj. 13. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!