Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diabéteszes lábra milyen...

CountessBathory kérdése:

Diabéteszes lábra milyen cipőt lehet venni és hol? (Szabolcs megye és környékén lenne a legmegfelelőbb. )

Figyelt kérdés
Nagymamámnak pár éve derült ki a cukorbetegsége ,amikor felsértette a lábujján a bőrt és elfertőződött.Nemsokkal később levágták a nagylábujját ,ami nem is lett volna akkora tragédia ,ha nem fordult volna ki a télen a bokája. A lába nem fáj ,tud rajta járni csak nem lenne szabad ,ezért is használ mankót. Viszont most így ,hogy kifordult a bokája olyan szinten torkos lett a lábfeje ,hogy nem találunk rávaló cipőt ,ami viszont elég nagy gondot okoz.Biopapucsokat próbáltunk állítható kapcsokkal ,de egyiket sem lehet akkora nagyságúra állítani.Segítségeteket kérném és előre is köszönöm!
2011. máj. 3. 12:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Benézünk oda is! Köszönöm a válaszod!
2011. máj. 3. 12:40
 12/15 anonim ***** válasza:

Diabéteszes lábra ortopédián kellene gyógycipőt íratni neki!

Mivel a cukorbetegség miatt a kis idegszálak sérültek, így a feltöri, vagy felsérti bármi a lábát, elfekélyesedik, és újra vágni kell.

Nem olcsó, és nem szép az ortopéd cipő, de az pont a lábára való lesz, figyelembe véve a deformitásokat, és hogy sérülékeny a lába a diabétesz miatt. Pl a csatos, varrott lábfejű, nem elég széles talpú, és rüsztű cipő egyáltalán nem jó neki.

2011. máj. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nos volt mar orvos ,aki ajanlotta az ortoped cipot ,aztan elmentunk Ungvarra egy ilyennel foglalkozo uriemberhez ,aki kijelentette ,hogy nem jo neki az ortoped cipo sem.Na most ebbol menjen ki az ember...de koszonom es elnezest az ekezetek hianya miatt
2011. máj. 4. 09:08
 14/15 anonim ***** válasza:
Pedig az kellene, amíg nagy baj nem lesz. Itthon nem próbáltátok felíratni, illetve kiváltani?
2011. máj. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem (utolsó két válaszoló), hogy tapasztalatból beszélek, apum így járt, a 3. amputációra kiírás után végre rávette magát az ortopéd cipőre, azóta nem jött fekély a lábára. Bár évente kell cserélni, és nem olcsó (nyolcezer körül van így felírva), inkább az, mint a lába.

Mondjuk én úgy tudtam meggyőzni, mert nagyon makacs, hogy mondtam neki, gondolkozzon azon el:

1. két lábbal a temetőben

2. ortopéd cipőben, vagy esetleg láb nélkül, de szerető családja körében.

Ez hatott, ezzel már rávette magát, és hordja is azóta.

2011. máj. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!