Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Köze van ahhoz, hogy dadog?

Köze van ahhoz, hogy dadog?

Figyelt kérdés

(Elnézést ha rossz témakörhöz írtam, de nem találtam jobbat.)

Na szóval, van egy lány akivel szoktam msn-ezni. A lányról tudni kell, hogy dadog. És valami borzalmas a helyesírása. A legegyszerűbb szavakat elrontja. Azt mondja a dadogásához van köze. De én még ilyet nem hallottam, hogy ez a két dolog összekapcsolódna. Csak tudnom kell, hogy tényleg köze van hozzá vagy csak nem tanult meg rendesen írni.


2011. máj. 4. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:

szia!


Nem igaz, semmi köze hozzá!


Én amellett, hogy dadogok (most már kevésbé, de gyerekkoromban nagyon), elvégeztem a könyvtár-magyar szakot főiskolán. Soha nem volt baj a helyesírásommal. Könnyebben ment, mint másnak, ezért is mentem magyar szakra. Persze nem tanítok, de akár már taníthatnék is, mert annyira minimális.

Szóval ezt ne hidd el, mert ez hülyeség.

2011. máj. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De, lehet köze, ha kiskorában nem kezelték a dadogását, akkor az írást is elég nehéz rendesen megtanulnia.
2011. máj. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kiegészítve előző hozzászólásomat: a beszédhibásoknak sokszor nehéz megtanulniuk helyesen írni, de nem lehetetlen. Csak megfelelő segítség kell hozzá.
2011. máj. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem magától jött a helyesírás, pedig először még rendes iskolába sem javasolt a logopédus! Mindig jobb voltam magyarból mint matematikából. Ezért nem érzek különbséget a nem beszédhibásokkal szemben.


Lehet, hogy én vagyok a kivétel? Csak azért mentem rendes iskolába, mégpedig a városban erősnek számítóba, mert anyukám óvónő, és ő látta, hogy értelmes vagyok, csak dadogok. ha nem ilyen tanult anyukám lett volna, lehet beraknak a kisegítőbe, és ma már egy mondatot sem tudnék értelmesen leírni. de általános 2.- ban már kitűnő voltam, és különösen a szövegértésem és a helyesírásom volt jó.

2011. máj. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*Viszont lehet, hogy most kicsit gyorsan gépeltem, mert 2 mondatot is kisbetűvel kezdtem. Bocsi! (írásban nem fordul elő :)) )
2011. máj. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy az én dadogásomat is kezelték, és végül kijelentette a logopédus, hogy nem lehet mit csinálni, így maradok. és mégsem. Azóta elmúlt 99%-ban, szinte csak akkor dadogok, ha itthon vagyok. Ugyanis a dadogás stresszhelyzetben elmúlik, nyugodt állapotban felerősödik.

én a helyesírás problémát inkább a disgraphiához, dislexiához kötném, mint a beszédhibához.

2011. máj. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, az a lány akiről beszéltem azt mondta, hogy valami sokkolta ezért dadog
2011. máj. 6. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!