Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Begyulladt a körmöm mellett...

Begyulladt a körmöm mellett mit tegyek?

Figyelt kérdés
A Nagy lábujjamon a bal oldalon begyulladt a köröm mellett.Vad hús nőtt a körmöm szélére.Fekete is a seb.Ha rálépek akkor nagyon fáj.Ha hozzáér valami már az is nagyon fáj.Gennyezik meg minden.Mit tudnék vele tenni ? Már nagyon fáj Kérem segítsetek
2011. máj. 11. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Betadinba ,vagy jódba áztass be egy vékonyka gézdarabot és azt sodord össze és csúsztasd be a köröm és a bőr közé, a körömvég alá. Így az éles köröm nem ér hozzá a gyulladt bőrrészhez és le tud nőni. Ha sikerült alátenned, szórj rá hintőport és kösd be jó 1 napra, mindig csak este cserélj kötést. Így megmenekülhetsz, egy körmöskönyvben olvastam először és nekem is jó volt. 4 nap után begyógyult a sebem.
2011. máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha már így be van gyulladva és nőve akkor menj el a sebészhez!
2011. máj. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Betadin nem hatott.1hónapja folyamatosan használom de semmi.Nagyon fáj fekete gennyes vad hús is nőtt minden bajom van már vele.
2011. máj. 11. 15:04
 4/10 D.O.81 válasza:

AZONNAL SEBÉSZET a legközelebbi rendelőbe menj, ahol van sebészet!

Ne szórakozz vele, mert vérmérgezés is lehet a vége.

Nekem is volt vadhúsos benövés a nagy lábújjamon, és két kivágás után jött a lézer. Azóta jó, de maradandó elváltozásom lett. Kicsit szarabb a körmömet levágni.

Kivágásnál csak a lidokainos injekció fáj, és semmit nem érzel csak azt, hogy rángatják, meg mozgatják a lábújjadat, és a beavatkozás után kapsz rá egy csodás kis turbánt, amivel CSAK PAPUCSBA fogsz tudni belelépni, mert nincs az a cipő, amibe ekkora lábújjal beleférj.


Kitartást és sok sikert!

2011. máj. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok orvoshoz menni!! Ha várok vele mi bajom lehet ? Félek az orvosoktól hogy valamit elbasznak rajtam
2011. máj. 11. 15:17
 6/10 A kérdező kommentje:
És ha megvan a műtét.Kb mennyi ideig kell otthon maradni ? Mert én papucsba sehova nem megyek.
2011. máj. 11. 15:18
 7/10 anonim ***** válasza:
velem sokszor van ilyen, rendszeresen be nő a körmöm:( A sebészeten adnak egy érzéstelenítőt, de amikor kivágják ne nézz oda, mert nagyon szar lesz!!:D csak nézz felfelé és 2 perc alatt kész. Ebbe az a rossz hogy sokszor vissza kell járni kötéscserére, meg sebgyulladását megnézik. Kb. otthon kell maradnod olyan 2-3 napot, aztán vissza kell menned, hogy kötést cseréljenek, akkor már kisebbet raknak rá mert nem vérzik, és simán bírsz cipőbe menni. DE az baj ha már 1 hónapja így van, meg fekete. az nagy baj, nem akarlak megrémiszteni, de én is egyszer húztam vagy 2 hétig, és úgy mentem el sebészetre , és fájt ha kivágta, mert azt mondta a sebész, hogy egy idő után már nem lehet minden visszafordítani vagy ilyesmit:D nemtom mit mondott pontosan mert be voltam szarva:D:D Szóval menj el a sebészetre, még kivágják sztem.
2011. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem 2szer kivágták sebészeten, harmadiknál elmentem pedikűröshöz, és ő havonta szépen kivágja:)
2011. máj. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 D.O.81 válasza:

Bocs én is féltem, de voltam szivélyes megkérdezni a háziorvosomat (egy hosszú év szenvedés után), tud-e ajánlani valakit az intézményben, aki minőségi munkát végez és így jutottam el ahhoz a sebészhez, aki helyreállította a lábújjamat.

Úgyhát szórakozz csak nyugodtan az egészségeddel, én szóltam!


A pedikűrös lehet, hogy ki tudja vágni, de az okot nem képes megszűntetni, mivel nem orvos, így súlyosbítod csak állapotodat.


Üdv!

2011. máj. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 egy13éveslány. válasza:

Nekem is ugyan ez van sajnos:(

Beszéltem egy orvossal aki ez ügyben dolgozik, és azt tanácsolta, hogy mindennap 1-2 evőkanál sóval áztassam ki a lábam! És sikerült, majd ha ez nem sikerül neked , akkor kend be Betadine-nal és rakj rá gészt.

2013. dec. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!