Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 18 éves fiú vagyok, sosem...

18 éves fiú vagyok, sosem voltam kövér de túl sovány sem, gyorsan nőttem talán ezért vannak a derekamnál lilás csíkok, olykor viszketnek, kiemelkednek a bőrből, mint a terhességi csík, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 01:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg stria. Nevezik még terhességi csíknak is.

Szinte minden nőnek van pár, de fúkon is előfordul, náluk ritkább, mert nekik erősebb a bőrük meg hasonlók.

Növéstől is lehet, nem csak súlyingadozástól.

Sajnos ezek már el nem múlnak, hiába krémezed, idővel halványulni fog és majd gyöngyházas színű lesz, nem lilás. Ilyenkor ott a kötőszövet elszakadt a bőrben, azért van. De nem kell aggódni, semmi baj nem lesz, csak az ott van és lehet h annyira nem szép. Nekem is van sok, vettem rávaló krémeket, de nem sokat értek. Sima testápolóval is kenegetheted, legalább naponta. Attól rugalmasabb lesz a bőröd és az jót tesz nekik. De sajnos ezek már nem tűnnek el, max ha plasztikáztatod, de az elég drága és felesleges.


Ha viszket, akkor tényleg érdemes krémezni, akár naponta többször is.

Mást nem nagyon lehet vele.

Én láttam már több pasin is, csajon is. Nem nagy dolog, ne zavarjon. Ilyen még azoknak is van akik gyúrnak, mert ha gyorsan nőnek az izmok a bőr nem tudja követni és szétszakadnak a rostok.


Pár nő szerint a szolárium segíthet picit halványítani, de vannak akik szerint csak jobban látszódnak.

Igazából ez egyénfüggő lehet, ha picit barnulsz akár szoliban, akár majd a strandon nézd meg, hogy jobb-e vagy rosszabb.


Egyébként én vettem az avonból anti stretch mark (stria elleni) krémet, meg régen is vettem ilyeneket, de nem használnak, annyi, hogy van mivel kenegetni, de ezért 4-5 ezret kiadni... egy sima bőrerősítő testápoló is jó.

2009. márc. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
iszol elég folyadékot? naponta min. 2 liter,nekem is vannak ilyenek,(lány vagyok), nem iszok rendesen és emiatt a bőrömben sincs annyi víz, nem olyan rugalmas.
2009. jún. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
néha igen, néha nem. Igazából nem esztétkiailag zavar, hanem félek, hogy valami komoly bőrprobléma. De akkor nem.
2009. jún. 30. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!