Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek okozhatja mindezt...

Szerintetek okozhatja mindezt a mandulám? Találkozott már valaki hasonlóval?

Figyelt kérdés

A problémám elég összetett sajnos, de megpróbálom röviden és érthetően leírni. :)


Kezdődött azzal, hogy karácsony előtt volt egy jó kis hörgőgyulladásom, elmentem orvoshoz, aki persze akkor semmit se hallott, mert kiköhögtem előtte mindent, azt mondta csak megfázás. De 2 hétig nagyon csúnyán köhögtem, aztán az egész körülbelül 1,5 hónapig húzódott.


Ez után úgy tűnt elmúlik, de szinte majdnem minden nap este lefekvéskor rám jött köhögés, kezdődött száraz köhögéssel, majd egyre jobban szakadt fel valami, végül pedig sípolt és hörgött a tüdőm levegővételnél, szorított a mellkasom. Felültem 15 percre és teljesen jól lettem.

Ez a mai napig fent áll, de szerencsére már nem minden nap jön elő, csak heti 1x-2x.


Február közepe felé egyszer csak az tűnt fel este 11 felé, hogy egyre jobban dagad be az ajkam. Aztán elmentem zuhanyozni, és mindkét combomon terjedtek nagy vörös foltok, közepükön fehér hólyagokkal. Ekkor elmentünk az ügyeletre, ahol csak megkérdezte mi bajom (meg se nézett), és adott calcium injekciót meg egy szem nyugtatót (fogalmam sincs azt minek, nem voltam ideges...). A tanácsára másnap elmentem a háziorvosomhoz, aki azt mondta valamilyen allergiás reakció lehet. Adott beutalót allergológiára.


A bőrgyógyászaton elmondtam mi a bajom, ott pedig kaptam beutalót vérvételre és 3 helyre gócvizsgálatra (fül-orr-gégészet, fogászat, nőgyógyászat). Utóbbi kettő negatív lett, illetve a vérképemen emelkedett volt a fehér és vörösvérsejtszámom, és a koleszterinem. Az ételekre negatív volt az összes allergiateszt.

A fül-orr-gégészeten pedig megállapította az orvos, hogy a mandulám be van tokosodva, egy heg az egész, nem működik, ezért ki kellene venni.


Ezekkel az eredményekkel visszamentem a bőrgyógyászhoz, ő azt mondta, hogy akkor valószínűleg a mandulám lesz a kiváltó ok, addig fent fognak állni ezek a panaszok.


Na most tegnap volt a csúcspont. Este megint a szokásos köhögés, végén már vízszerűt köhögtem fel, azt hittem megfulladok. Aztán elkezdett a fülem mögött kijönni egy kis hólyagocska. Fokozatosan egyre több jött, mire feleszméltem mi is történik, akkor már a vállamtól kezdve felfelé a nyakam hátul végig, a jobb fülem, és a hajam alatt végig a tarkómon egy kiütés volt az egész, mintha ezer szúnyog összemart volna. Megittam egy calcium pezsgőtablettát meg bekentem jó alaposan fenistillel és el is múlt kb. 1 óra alatt.


Kb. ez a történetem, szerintetek mi okozza ezeket? Lehet ez mind a mandulámtól?


Köszönöm előre is a válaszokat!

21/N


2011. máj. 23. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos okozhatja a mandulád, mert ahogy mondták is van benne egy gyulladási gócpont, ami valahogy jelezni akar, hogy gond van. Ezért van a köhögés, ami nem múlik és az allergiás reakció is. Szerintem se rossz ötlet kivetetni a mandulád, mert ha egyszer nem működik, akkor nem sokat használ ha bent marad. Nálunk nem kiütésekkel jelentkeztek a tünetek, hanem hasfájással és az állandó köhögés és megfázásos tünetek. Amióta kivették a manduláját a lánynak, azóta (2 és fél év) még csak egy orrfolyásos megfázása se volt.
2011. máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen, okozhatja a mandula, nagyon alattomos dolgokra képes :S nekem pont 1 hete vették ki őket, és sokkal jobban érzem magam, pedig én is minden nap köhögtem, meg fuldokoltam, stb. sztem nagyon megéri kivetetni ;)
2011. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!


Ezeken kívül szokott még gyomorfájásom lenni (de valószínűleg örököltem a refluxra való hajlamot anyutól és savlekötő szedése után már enyhült).


Sajnos akkor marad a mandulaműtét. :(


Kedves utolsó válaszoló! Le tudnád nekem írni, hogy zajlott a műtéted, mire kell számítanom? Milyen lesz utána? Nagyon félek tőle, azt hallottam nem altatnak, és a torokba adnak érzéstelenítőt, igaz ez? Nagyon félek tőle, egyébként az injekciótól nem, csak a torkomba ne! :( :(

2011. máj. 23. 11:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 29 évesen vették ki a mandulámat, izületi problémák miatt! Az injekció a torokba nem vészes, a műtét egy kicsit kellemetlen. De utána egy hétig garantált fájdalmakban lesz részed, az rosszabb a műtétnél! De szerintem ne halogatsd a dolgot, mert nagyobb problémáid is lehetnek belőle!
2011. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
persze, leírom neked nagyjából. SOTE klinikán műtöttek, itt altatást is kérhetsz nyugodtan. én lokálban (helyi érzéstelenítést) kértem, mert félek az altatástól :) (Megmondom őszintén, én olyan sok rosszat olvastam műtétekkel kapcsolatban, hogy a végén már nem tudtam mit gondoljak.) Maga a műtét kb 10 per
2011. máj. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
persze, leírom neked nagyjából. SOTE klinikán műtöttek, itt altatást is kérhetsz nyugodtan. én lokálban (helyi érzéstelenítést) kértem, mert félek az altatástól :) (Megmondom őszintén, én olyan sok rosszat olvastam műtétekkel kapcsolatban, hogy a végén már nem tudtam mit gondoljak.) Maga a műtét kb 10 percet vett igénybe. Előtte kaptam kábító szurit, amitől úgy éreztem magam, mintha berúgtam volna :D Aztán toltak a műtőbe, lidocain az rossz volt amikor befújtak a torkomba, égette az egészet, de a szurikat meg a vagdosást nem éreztem. Nagyon kellemes volt ott ücsörögni, még a zene is szólt a rádióban, nagyon jó volt :)) Aztán utána visszatoltak, és köpködni kellett. Ezután 2 órának kellett eltelnie, mire ihattam. Szerintem a 2. óra volt az egészben a legrosszabb, mert égett a torkom, és ki volt száradva. De utána már jött a cataflam, és minden rendben volt, már aznap kimentem mászkálni, meg beszélgettem jókat, úgy kellett rám szólni, h feküggyek má le :) Egyet kellett bent aludni, másnap végre hoztak kaját, már olyan éhes voltam, hogy a falat kapartam :) (mert a műtét napján éjféltől nem szabad enni) Na szóval hoztak kenyeret, vajat, sajtot, mézet, meg kakaót. Pár perc alatt eltakarítottam, mindenki csak nézett, hogy hogy bírok így nyelni. Tudod, nem érdekelt, hogy fáj, mert olyan éhes voltam :D Utána megírtuk a zárót, és hazamehettem. Tényleg elég szar az első pár nap otthon, de abszolút ki lehet bírni. Sokat kell pihenni, meg inni, enni, és akkor hamar felépülsz. Vannak ennél sokkal fájdalmasabb dolgok az ember életében, én így fogtam fel. Nem szabad elhagyni magad, és minden rendben lesz! A SOTE-n egyébként nagyon profi orvosok dolgoznak, nem tudom pesti vagy-e, de ha igen, őket nagyon tudom ajánlani ;) Sok sikert! 23/N
2011. máj. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és hogy leírtátok a tapasztalataitokat is! :) Ment mindenkinek a zöld kezecske! :)
2011. máj. 25. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!