Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan legyek lázas?

Hogyan legyek lázas?

Figyelt kérdés
Nem betegszem meg vmi könnyen, de szeretnék nagyon pár szabadnapot, amikor nem kell suliba menni, mert nagyon-nagyon kivagyok:((... nem kérek emiatt letolást... szóval, van valami módszer hogy belázasítsam magam? (a szüleim csak úgy hiszik el, hogy lázas vagyok, ha a szemük előtt mérem magam... ha meg nem vagyok lázas, akkor meg legtöbbször el se hiszik, hogy beteg vagyok...)
2008. febr. 18. 16:56
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a krétát, és csak ajánlani tudom:) kösz
2008. febr. 26. 18:52
 12/36 anonim válasza:
90%
Bevált a kréta? :o nekem nem....:(
2008. ápr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
82%

Nem igazán jó ötlet trükközni... próbáltad már régen is? Ebből ítélve:

"a szüleim csak úgy hiszik el, hogy lázas vagyok, ha a szemük előtt mérem magam... ha meg nem vagyok lázas, akkor meg legtöbbször el se hiszik, hogy beteg vagyok..."

Utóbbihoz: a madárinfluenza egyik áldozata úgy halt meg, hogy még láza sem volt. A láz ugyanis a szervezet védekezése - HA már rájött, hogy gond van. Sok betegség NEM jár lázzal. Nekem is volt olyan ismerősöm, aki szerint "nincs láza = nem is beteg". Kapott is egy szélütést, magas vérnyomástól...


Egyébként, ha lelkileg kivagy, menj el orvoshoz. Mondd el a problémát, és kérdezd meg, mit ajánl. Valószínűleg tud majd valamit segíteni.

2008. ápr. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
98%
A láz a szervezet válaszreakciója, ha vírus ellen harcol. Ezek nem bírják a hőt és így pusztítja el őket a szervezeted. Szóval nem tudom hogy a krétaporos mennyire válhat be de most én is ki akarom próbálni. Ha lesz eredménye mindenképp megírom, de azt is, ha nem történt semmi:) Egyébként a tartós láz nem jó, ha nagyon magas, akkor egy pár óra múlva csökkentsd (gyógyszer pl) mert a láz közben a szervezeted is pusztít magából a vírussal együtt!
2009. szept. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
97%
én ettem krétát de nem vált be. + szörnyű ize volt, azt hittem ott helyben kihányom D:
2010. jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim válasza:
100%
Egyik az, hogy nem bírják annyira a hőt a bacik/vírusok, a másik pedig, hogy a fehérvérsejtek intenzívebben tudnak dolgozni azon a hőmérsékleten :)
2010. febr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim válasza:
100%
Bocsi hogy ide írom:S, de akiknek bevált a kréta azok mennyit ettek belőle?
2010. márc. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim válasza:
85%
Fürödj meg 40 fokos vízben, utána lögyböld le a lábad hideg vizzel
2010. okt. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim válasza:
32%
Szódabikarbóna ,olyan fehér leszel ha megeszed mint a fal és egésznap fosni fogsz és hányni :)
2012. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim válasza:
90%
üdv, csak azért írom ezt a kommentet, ha valaki még olvasná ezt a cikket, akkor lássa. Nem érdemes tönkretenni magad azzal, hogy megfázol. van 1 tippem, hogy hogy lehet könnyen szimulálni lázat: Kell hozzá 1 kendo és ennyi. a kendot melegitsd fel vhogy (pl melegits vizet, és amikor forr, tedd felé 1-2 percre). Utánna a forro kendot dorzsold a homlokodhoz/honaljadhoz (attol fugg milyen lázmero) és még a szemük elott is magasabb a testhomersekleted. Naponta 1x ha megcsinálod, jó esély a sikerre, hogy otthonülhetsz. Ez csak nagyon rövid ideig tart azonban (max 10 perc amig homerseklet emelkedés észreveheto). Sok sikert mindenkinek, meg tudlak érteni, a tanárok szemetek ,a suli fárasztó... Igazolás dokitol is fugg, max bescannelheted ha van scannered, v megmondhatod hogy már meggyogyultal (csak akkor ha azelott nem voltál suliban). Ha ezek közül 1ik sem jó, akkor mondj olyat, amit nagyon nehezen (vagy egyáltalán nem) tud ellenorizni. De amugy az egesz dokitol fugg, ismered, hogy mikor ad igazolást, mikor nem :P amúgy nagy anna vagyok :D sziasztok és még1x sok sikert
2012. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!