Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől jöhet elő ez a fájdalmas...

Mitől jöhet elő ez a fájdalmas gyulladás a nyak hátsó részén a hajvonalnál?

Figyelt kérdés

Barátom tarkóján időről időre megjelenik egy egybefüggő, gyulladt, piros terület, amiből a végén óriási fehér pattanásszerű valamik lesznek, és leszáradva seb keletkezik a helyén. Nagyon fájdalmas, van, mikor a nyakát sem bírja megmozdítani. Azon kívül, hogy természetesen alap, hogy reggel-este mossa, eleinte fertőtlenítős tonikkal is átkentük neki naponta többször, nem vált be. Majd két héten át Tetran kenőccsel kentük, ettől úgy két hétig jobb lett, de megint előjött neki.

Nem izzadékony, úgyhogy lövésünk sincs, mi okozhatja.


Dokihoz csak később tudunk menni vele, addig itt kérdezzük, hátha volt valakinek hasonlóval dolga, mi okozza, mit lehet tenni vele, míg nem jutunk el bőrgyógyászhoz?

Köszi szépen!


2011. jún. 1. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg pikkelysömör?
2011. jún. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam a pikkelysömörnek, van a tüneteknek olyan része, ami igaz rá, de van egy-kettő, ami nem, de ettől még elképzelhető, hogy az.. Csak tarkónál jelentkezik, és ami még nincs a pikkelysömör leírásában, azok a nagy, pattanásszerű gócok. Vagy ettől még lehet az?
2011. jún. 3. 09:32
 3/6 anonim ***** válasza:
A pikkelysömörre a pattanásszerű gennyes gócok nem jellemzőek, az inkább bőrpír, hámlás, bőrszáradás, iszonyatos viszketésként jelentkezik. Szerintem szimplán meggyűlik ott neki időközönként a cucc, nekem is van olyan pattanás a hátamon, amit már hetek óta nyomkodok időről időre, de mindig ugyanott meggyűlik.
2011. jún. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ/válaszokat!


Ha csak egy-kettő lenne.. de nem is pattanásos típus. Az arcbőre olyan, mint egy babáé. És folyamatosan, már lassan fél éve gyulladás alatt van az a terület.

2011. jún. 4. 14:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy begyulladt szőrök~hajak borotválás vagy hajnyírás után?
2011. jún. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hosszú a haja évek óta, borotválás kilőve.. ha befülledne neki, akkor már előbb is kijött volna, nem? Meg ez ősz vége-tél elején kezdődött.. nem tudom:/

amíg tart a suli, és a vizsgaidőszak, esélytelen eljutni dokihoz.

2011. jún. 4. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!