Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Még kávé és tea után is...

Még kávé és tea után is alacsony a vérnyomáson. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Rendszeresen mozgok, napi szinten sétálok/futok, ezek mellett minden nap kondizok 1-2 órát. Sokszor vettem már észre magamon, hogy megszédülök, de annyira, hogy le kell ülnöm, vagy gyorsan le kell parkolnom, különben félek, hogy elájulok. A fejem szinte minden nap fáj, ami már kezd elviselhetetlenül idegesítő lenni. A legmagasabb vérnyomásom 106/65 volt az elmúlt 1 hétben, amit reggeli kávé és délelőtti folyamatos teaszürcsölgetés után mértem. Orvos erre annyit mondott, tanuljak meg vele együtt élni, de engem aggaszt ez a dolog, sokszor már a mindennapos tevékenységeimben is korlátoz.

22/L


2011. jún. 3. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt mondta az orvos. Hozzá kell szoktatni a szervezetemet. Mondjuk az enyém világ életemben alacsony volt. Így nem nagy dolog. Napi 2-3 kávé után mérem a te értékedet.
2011. jún. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Smartguy86 ***** válasza:
A napi edzés nagy része legyen futás, biciklizés, lényeg hogy aerob tevékenység, ami emeli a pulzust és a vérnyomást. Emellett napi 3-4 liter vizet igyál, és lehetőleg szedj egy multivitamin és ásványi anyag készítményt - ez javíthat a vérnyomásodon.
2011. jún. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Smartguy86 ***** válasza:
A kávé azért nem jó gyógymód, mert a koffein után a megemelt vérnyomás sokszor alacsonyabbra zuhan vissza, mint ahol előtte volt! Ne használj ilyen szereket, se energiaitalt, mert csak rosszabb lesz - ez megmagyarázza a szédülést is szerintem.
2011. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rendszeres kávézó szerencsére, nagyon ritkán jut eszembe csinálni, mert lusta vagyok, és most, hogy jön a nagy meleg, meleg innivalókra is egyre kevésbé vágyom (kávét és teát csak melegen szeretem).
2011. jún. 3. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!