Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fáj ennyiszer a fejem?

Miért fáj ennyiszer a fejem?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok... már nagyon régóta fáj a fejem állandó jelleggel. Van olyan hét hogy szinte minden nap fáj. Van amikor nagyon szédülök is és a levegő vétel is nehéz pár percig. Voltam már tavaly nyáron rengeteg vizsgálaton, vérvételen, koponyaröntgenen, szemészeten meg még sok helyen, igazából semmit nem mondtak, minden rendben volt... de hát olyan nincs hogy csak úgy fájna :S nagyon szenvedek vele, a fejfájás csillapító se veszi ki mindig. Mostanába egyre gyakrabban fáj ismét. Mitől lehet ez? :S
2009. márc. 21. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem ez van 15 éve és a tavalyi mr-en mondták, hogy liquortér-többletem van, ami azt jelenti, hogy a homloküregben nagy a hely és nyomás hatására (időjárásfront)oda betódul az agyvíz és ez fájdalmat okoz. Ez telihold környékén is így van.

A tünetei: fejfájás-nem múló, homályos látás, hányás, gyomorsav emelkedés.

Nekem is sok év után derült ki.

Eddigi ellenszere 2 db saridon és néhány óra alvás, így estére elmúlhat. Semmi más nem használ.

Esetleg könnyít a kávé, kóla, de az a gyomorsavnak nem jó.

A saridon is koffeinnel hat igazából.

2009. márc. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hozzád hasonlóan én is krónikus fejfájással küzdök hónapok óta, csak én 23 éves vagyok. nálam sincs szervi oka. én valószínűnek tartom, hogy pszichés megterheléssel áll kapcsolatban. érdekes, hogy megfigyeltem, hogy amikor más bajom van (pl meg vagyok fázva, vagy pl rámjön a fogfájás) akkor a fejfájás is szünetel. én el fogok menni egy fejfájáscentrumba, tégy te is így. ott fejfájással foglalkozó szakemberek tárják fel a fejfájás okait, ha a hagyományos orvosi vizsgálatok nem jeleztek semmi kórosat. Budapesten több helyen is van ilyen központ, illetve több nagyobb vidéki városban is.
2009. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy te is migrénes vagy? Gyakrabban van a stressztől, időjárás változástól, fáradtságtól. Nekem a panadol nem extra vált be, van hogy már megelőzésként is beveszem, ha melegfrontot, vagy esőt mond az időjós. Kolléganőm a hidegfrontra és a több kávéra érzékeny. Pihenj többet, élt nyugodtabban. Lazits. Jót tesz a jóga, torna.Agykontrollal meg lehet tanulni elmulasztani, csökkenteni. Nekem biztosabb a panadol, de van hogy csak a második mulasztja el. Isten hozott a clubban!
2009. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Második jól írta nekem is csak a fejfájásklinikán derült ki, de emellett szorongásos depit is megállapítottak, ami szerintem még van is, így az is erősítheti.

Igen ez a liquor-tér-többlet is migrain.

2009. márc. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát felfogok keresni egy ilyen fejfájásklinikát. Nagyon nem akarok annyi gyógyszert szedni, de amikor már nagyon fáj akkor muszáj, a másik probléma az hogy aludni se tudok rendesen mostanába, szóval ha fáj a fejem még azt se tudom csinálni hogy alszok egyet, mert nagyon ritka amikor elalszok akár egy fél órára. :S Köszönöm a válaszokat
2009. márc. 21. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!