Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gerincoszlopom között...

A gerincoszlopom között észrevettem, hogy hiányzik kb 2 vagy 3 csigolyám? Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ott teljesen sima az a rész.

Mindig így volt kisebb koromban is.


Vagy ez természetes? Hogy nem mindegyik nő ki?


2011. jún. 30. 17:35
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:

"írhatod ide, hogy mondta a doki, de akkor már miért nem kérdezted meg tőle hogy mitől lehet?:D olvasgass egy kicsit utána (gerincoszlop, csigolyák funkciója) és rájössz, hoyg ez lehetetlen. ha meg nem hiszed el, akkor menj el az orvoshoz tényleg mert még tuti nem voltál. de ne lepődj meg ha mosolyogni fog:)"


Ki mondta, hogy azt írtam , hogy nincsen gerincem? Épp ez az, hogy azt írtam, hoyg van gerincem az van , csak csigolya szünet van, és 2 hiányzik vagy 3, de folytatódik.. Ez mi a büdös életért jött le úgy mindenkinek, hogy ezzel azt akartam mondani, hogy én most egy orvosi csoda vagyok aki gerinc nélkül él meg csigolya nélkül?:-) Úgy szeretem mikor belemagyarázzák a szövegembe a dolgokat.

És ha úgy van, hogy ott nincs csigolya annak is lehet egy orvosi elnevezése mert gondolom nem én vagyok az egyedüli akinek így van.

2011. jún. 30. 18:03
 22/49 anonim ***** válasza:

17:55ös vagyok

itt egy kép: [link]

az anterior van szemben a posterior meg háttal, left lateral meg a bal oldali nézet, és elhiheted ennyire értek hozzá...

előfodulhat, hogy a nyúlványok (a processus spinosus-ok) kicsit rövidebbek nálad, de ha hiányoznának csigolyák, ráadásul középről, akkor valószínűleg nem élnél, de legalábbis ülni biztos nem tudnál

2011. jún. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:

"Ki mondta, hogy azt írtam , hogy nincsen gerincem?"

ki mondta hogy azt írtad, hogy nincsen gerinced?:D de hiddel akkoris "orvosi csoda" lennél, ha hiányozna két csigolyád, és ugyanúgy éldegélnél mint mások:) szóval ne gondolod , hogy ritka kivételek egyike vagy. nem vagy az:)

2011. jún. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:

" Ez mi a büdös életért jött le úgy mindenkinek, hogy ezzel azt akartam mondani, hogy én most egy orvosi csoda vagyok aki gerinc nélkül él meg csigolya nélkül?:-) Úgy szeretem mikor belemagyarázzák a szövegembe a dolgokat. "

Azért, mert a gerinc a csigolyákból áll össze (meg a csigolyák közti porcokból) de ha valakinek hiányzik csigolyája valahonnan, ott gerince sincs értelemszerűen...

2011. jún. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:

Azt viszont el kell mondjam, hogy mikor tornáztam vagy sima tesi óránk volt és ha olyat végeztünk , ami a hátra volt jó akkor volt úgy, hogy megfájdult a derekam vagy bele nyilalt.

Elfogok menni orvoshoz, nem sokára, csak most nem tudok. Egyéb okok miatt, ez lényegtelen.

Addig kíváncsi lettem volna, hát ha valaki itt tudja mi lehet. Google-ba nem találtam semmit eddig. De majd nézelődök ott is valamit.

Én arra gondoltam, hogy talán az a csigolya rész nagyobb és hosszabb lett és azért nincs ott csak sima rész.

De már nem tudom.

2011. jún. 30. 18:09
 26/49 anonim ***** válasza:
nem azt írtad, hogy voltál már dokinál? ;)
2011. jún. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:

"vki mondta hogy azt írtad, hogy nincsen gerinced?:D de hiddel akkoris "orvosi csoda" lennél, ha hiányozna két csigolyád, és ugyanúgy éldegélnél mint mások:) szóval ne gondolod , hogy ritka kivételek egyike vagy. nem vagy az:"


Megint bebizonyítottad, hogy újra belemagyarázod a szövegembe azt ami nincs ott gratulálok:-) Inkább máshol trollkodj.. szerintem.

Még egyszer írom: SOHA nem gondoltam, hogy orvosi csoda lennék :-).

2011. jún. 30. 18:10
 28/49 A kérdező kommentje:

" nem azt írtad, hogy voltál már dokinál? ;)"


Igen, vagy 10 éve.

Szövegértést azért tudod? Olvasd el még egyszer, hogy mit írtam ezzel kapcsolatba. ;-)

2011. jún. 30. 18:11
 29/49 anonim ***** válasza:
akkor azt gondolod, hogy természetes, hogy nincs meg pár csigolyád? ha nem lenne meg pár csigolyád, akkor orvosi csoda lennél. szóval ha így van, ahogy ezt mondod, akkor orvosi csoda vagy.:)
2011. jún. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:

"akkor azt gondolod, hogy természetes, hogy nincs meg pár csigolyád? ha nem lenne meg pár csigolyád, akkor orvosi csoda lennél. szóval ha így van, ahogy ezt mondod, akkor orvosi csoda vagy.:)

"


Te sem értesz hozzá én sem nem tudom másképp elmagyarázni:-)

2011. jún. 30. 18:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!