Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen betegségem van az...

Milyen betegségem van az alábbi tünetek alapján?

Figyelt kérdés

Orrdugulás, de nem mindig van benne valami, ha van is, ilyen színes genny, amit csak sósvizes öblítés hoz ki. Vagy ha van is valami, nem lehet csak úgy kifújni. Van, hogy csak kicsit van bedugulva az egyik, van, hogy nagyon mindkettő.


Néha garatcsorgást érzek (hátul folyik le valami).


Krákogás. Néha sok valami jön fel.


Kiadós nevetés után még több váladékot krákogok fel, néha köhögni is kell.


Ha megfázom, utána hónapokig köhögök.



A legtöbb orvos refluxra gyanakszik, erre szedek Refluxon 30 Mg-os tablettát. Mikor kísérletből nagyon rövid ideig (orvos tudtával) abbahagytam, néha mart a sav. Ezt a gyógyszer elmulasztja, gyógyszer szedése alatt nincs. De a többi tünet igen.


Gyanakodtak allergiára, de az allergiateszt negatív lett. Szedtem egy hétig antihisztamint - semmi.


Használtam szteroidos orrsprét két-három hónapig - orrdugulásra nem segített semmit.


Orr-fül-gégészet: megállapították, hogy gyulladt az orrnyálkahártyám.


Tüdőgondozó (főleg a megfázás utáni köhögés miatt): egy-két tünet asztmára utal, egy-két tünet hiánya viszont kizárja azt; relfuxra u.ezt mondta az orvos



Igen, sok orvos nem tudott segíteni.

Azért írom mégis ki, hátha valakinek hasonló a baja, és hátha őt rendbehozták.



18/L


2011. júl. 14. 21:26
 1/5 anonim válasza:

Ugyanez volt nálam is, nálam két évig tartott, elhúzódó hörghurut lábon kihordott tüdőgyuszival megspékelve.Az lesz az.

Gréfrútcsepp, napi háromszor minimum egy évig, nem vicc.

2011. júl. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem már volt egy tüdőgyulladáshoz hasonló súlyos tüdőbeli fertőzésem, annak hasonlóak voltak a tünetei, de én egy hónap alatt túl voltam rajta. Ha eddig nem tetted meg, mindenképpen menj el tüdőröntgenre vagy kérj vérvizsgálatot!
2011. júl. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
igen, nekem is volt. szintén grépfruitmagolaj, narancslében, napi 30 csepp.
2011. júl. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából majdnem egész 2009-ben beteg voltam, hörghurut, illetve ahhoz hasonló tünetekkel.


Nade a krákogás és az orrdugulás régebb óta fennáll.

Az orrdugulás kisikolás korom óta, a krákogás talán ált. iskola felső tagozat óta.



Volt két tüdőröntgen, az egyik negatív, még valamelyik 2009-es hörghurut után.

A másik 2010-ben készült, egy nátha utáni köhögés alatt, ott hörghurutra utalót mutattak ki (nem emlékszem a latin szóra, de rákerestem a neten), de kb. három orvos is átugrotta, nem foglalkoztak vele.

Ja, de, a tüdőgondozóban kaptam szteroidos inhalátort, hogy az segít, ha mégis asztma (ami nem valószínű, hogy az). De az inhalátor segített - az is csak a köhögésen.

2011. júl. 14. 21:51
 5/5 A kérdező kommentje:

Tehát csak megfázás után köhögök.


Szóval most jóideje nem voltam megfázva, kb. egy éve nem köhögök. Van a többi tünet...

2011. júl. 14. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!