Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt jön helyre...

Mennyi idő alatt jön helyre egy törött lábujj?

Figyelt kérdés

Kis lábujj.

Érdemes egyáltalán orvoshoz menni vele? Azon kívül, hogy megnézi mit tud vele csinálni?

Gondolom így is úgy is pihentetni kell, nem?


2011. júl. 17. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Erdemes,de nem fogjak begipszelni,a hugomnak tört el,neki csak jol bekötöttek,es sokat pihent vele,nem a kisujja tört hanem a nagyujjtol a masodik.
2011. júl. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is törött már el, de nekem sem a kicsi, hanem a mellette levő. Elmentem dokihoz, mert tök fájt, meg is röntgenezték, és semmit nem tudtak vele csinálni. Annyi, hogy két kis feszesre hajtogatott gézlappal kitámasztották két oldalt, és leukoplaszttal jól körbe tekerték, és mondták, hogy csináljam majd magamnak is, és akkor nem nyeklik annyira járás közben, és kevésbé fáj. Ezt így is csináltam, és kb 1 hónap alatt meggyógyult. Persze, kicsit görbe maradt...
2011. júl. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
87%

Nekem a középső lábujjam törött el úgy hogy a kutyámmal(labrador) játszottam és belerugtam az ajtófélfába.XD

Az orvos megröntgenezte és összekötötte a mellete lévővel hogy egyenesen forrjon össze.Hamar meggyógyult nem volt sok idő 1 hétnél nem volt több.Ja és nem kell pihentetni csak egy kicsit kímélni.;) 13/L

2011. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Azon még gondolkodom, hogy elmenjek e orvoshoz (nem Mo-n élek, itt totál para az egészségügy, nem foglalkoznak az emberrel szinte egyáltalán), de valahogy megpróbálom kimerevíteni. Bár nem tom, hogy fogom csinálni, mert fáj, ha megmozdítom egy picit is... a merevítés meg enélkül nem fog menni. :(

Mindenesetre remélem hamar helyrejön.

2011. júl. 17. 12:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én is a kutyámmal játszottam :)

Alvásnál fel legyen polcolva a lábam?

A lilaságnak múlnia kéne mert nekem gyarapszik :(

2014. márc. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy lábujj miatt nem kell polcolni a lábat, és természetes, hogy növekszik a lilaság, elég lila is fog maradni egy darabig, majd meggyógyul. A lábujjal sok mindent nem lehet kezdeni.
2014. márc. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a válaszod nekem a doki mondta hogy polcoljam fel, csak nem kérdeztem meg a lényeget hogy meddig? meg este hogy legyen? :S
2014. márc. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!