Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen fóbia az amikor valaki...

Milyen fóbia az amikor valaki magától a félelemtől fél?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom,de ez milyen érzés?
2011. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olyan, hogy már előre stresszelek, ha tudom, hogy szembe kell néznem a félelmemmel
2011. júl. 29. 16:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem panikbetegseg? Mert attol is panikolsz, amikor nincs ra okod?
2011. júl. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehet. Akkor jön elő, mikor tudom biztosra, hogy szembe kell néznem a félelmemmel nemsokára.
2011. júl. 29. 16:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Harry Potter is magától a félelemtől félt. :D


Amúgy ez nem fóbia. Szerintem a kudarctól, a rossz élményektől félsz. Nem alacsony az önbizalmad?

2011. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Fobofóbia


Félelem a félelemérzéstől, vagyis fóbia a fóbiáktól. Igen, szerintünk is kifejezetten abszurdnak hangzik, de utánanéztünk, és bizony tényleg van ilyen. Azok a szerencsétlenek, akik ebben a fóbiában szenvednek, állandó készenlét-érzést és aggódást élnek meg, és ezek az érzések rosszabb esetben vissza-visszatérő pánikrohamokba csaphatnak át. "


Hát attól még érdekes...

2011. okt. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a pánikbetegség. Függetlenül, hogy milyen pánikod van. Az elszenvedett pánikroham generálja a következő rohamtól, rosszulléttől való félelmet. Ha érzed, hogy jön, akkor pont az ellenkezőjét tedd, mint amit az ösztönöd diktál. Ülj le, ne vegyél nagy levegőket, mert a túlzott oxigénbevitel még inkább fokozza a rosszullétet. Nyugtasd magadat. Ha megtalálod a helyes viselkedési módot, már nem fogsz félni, mert van ellenszered. Hidd el, egyre ritkábban, vagy egyáltalán nem jelentkezik többé. Különben bármilyen rosszullétet tud imitálni a pánik, halottja még egy sem volt. Ne félj tőle, tudatosan figyeld, mi történik. Tenni is fogsz tudni ellene.
2011. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
fóbiafóbia
2011. okt. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!