Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Használjunk napvédőt, vagy...

Használjunk napvédőt, vagy sem? Melyik okoz nagyobb bajt?

Figyelt kérdés

Nem rég ezt olvastam:" A bőrrákkal kapcsolatos vizsgálatok azt mutatták ki, hogy a vegyi eredetű napvédőszerek és a helytelen táplálkozás sokkal jobban elősegíti a kialakulását, mint maga a napsugár. Továbbá a melanóma elsősorban olyan testrészeken alakul ki, amelyeket soha nem ér napfény."

Én inkább fehér bőrű vagyok, de nem használok napvédőkrémet.Délelőtt szoktam napozni,mert a délutáni nap nem barnít le.De ügyelek,hogy ne égjek le.

Eddig se szerettem ezeket a krémeket használni,de szerintem ezek után még úgyse fogok. vagy rosszul teszem?


2011. aug. 16. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Én sem használok napvédőt soha, mert mindegyiktől kiütéses lettem, ha délelőtt 11 előtt napozol, akkor nem lesz semmi bajod.
2011. aug. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Bármikor napozol semmi bajod nem lesz, ha nem égsz le.

Én sem kenem magam semmivel évek óta.

2011. aug. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is minnél több mű dolgot használ az ember annál rosszabb :S
2011. aug. 16. 22:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a krémek hanyagolása okozza a nagyobb bajt. Sajnos nem mindegyik, de rengeteg olyan krém megjelent a piacon, ami nem tartalmaz káros vegyszereket, ellenben tökéletesen véd az UVB sugarak ellen. A fényvédő elhagyása sem most fog gondot okozni, hanem 10-20 év múlva, és nem csak a melanoma képződés miatt. A gyógyszertári krémek tökéletesen megbízhatóak.

Üdv: egy orvostanhallgató

2011. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

vannak nagyon jó minőségű (drágább) készítmények, amik majdnem kizárt, hogy irritáljanak..


a napfénnyel semmi baj, a nagy energiájú sugárzás dns károsító, UV sugárzással fertőtlenítenek (sejteket pusztítanak) oda se neki.

2011. aug. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a bőrrák kialakulásában az is számít,hogy ki milyen egészséges életmódot folytat,és mennyire hajlamos rá, vagyis a genetika is sokat számít.
2011. aug. 21. 21:58
 7/8 anonim ***** válasza:
igen, távolabbról közelítve genetika, táplálkozás (fuu nagyon összetett, mivel rengeteg antioxidáns hatású anyag van, illetve az elfogyasztott élelmiszer is lehet káros hatású) és életmód (ide sosolnám amit itt kiemeltél, a napozást illetve a fényvédőkrém használatot, de pl. a szűrővizsgálatok látogatása is életmód kérdése szerintem)
2011. aug. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A naptej nem csak a bőrráktól véd. Az UVA-UVB sugárzás messze nem csak bőrrákot okoz, hanem égési sérülést, ráncokat, stb...
2011. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!