Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért mondják egyre többen,...

Miért mondják egyre többen, hogy édesítőszert használjunk, ne cukrot?

Figyelt kérdés
B. Alexandra, S. Norbi, dietetikusai, elég sokan akik értenek valamit a sporthoz azt mondják édesítsünk a cukor helyett. Nos akkor hiába fogyókúrázok, mert cukrot rakok a kajámba? Az édesítőszer része az aszpartam amit én nem fogok többet enni amióta hallottam róla. Ne is számítsak álomsúlyra?
2008. jún. 24. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Püff neki :)


Használj mézet.

A cukor üres kalória, a mézben - ha valódi - még hasznos ásványi anyagok is vannak. Érdemes piacon venni, nem boltban.

2008. jún. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én két éve tudatosan nem cukrozok semmit. Eleinte mindenbe csak csökkentettem a cukoradagot: teába két kiskanál helyett egy kiskanál, aztán fél, végül elmaradt. Kávénál ugyanez, és egy éve eljutottam oda, hogy most már fizikailag képtelen vagyok cukrozott innivalót inni... Ugyanígy szoktam le az édességekről és a gyülmölcsjoghurtról is (komolyan nem értem, hogy ami cukor nélkül is finom, miért kell még megcukrozni...). Azóta, mióta nem eszem feleslegesen cukrot, sokkal jobban érzem magam fizikailag és szellemileg is.

Van azonban egy titkos recept: nagy dózisú vitaminkapszula! :) Lehet bármilyen márkájú, a lényeg, hogy az RDA sokszorosát tartalmazza a legfontosabb vitaminokból: kiválóan csökkenti az édes íz utáni vágyat! :)

2008. jún. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de nem az italba halmozott cukorra gondoltam nem iszom csak vizet:) Hanem mondjuk egy szelet süti, tészta, csoki, puding. Ezekben mind van cukor.

A cukor lehet, hogy üres kalória, de az édesítő pedig rákos kalória:( Mint a gyümis joghurtok guargumisak.

2008. jún. 24. 22:28
 4/8 anonim ***** válasza:
En sem hasznalok edesito szert! Maradok a barna cukornal, mert az valamennyivel egeszegesebb, mint a finomitott szep feher cukor.
2008. jún. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kettes válaszoló vagyok: ha fogyókúrázol, a sütinek, csokinak, pudingnak és a nem-durumtésztának alapból ki kellene maradnia az életedből! Írtam erre is egy módszert az előző válaszomban, a nagy dózisú vitamint. Mióta szedem, rá sem tudok nézni a csokira meg a pudingra, (pedig van itthon), mert alapból taszít már a gondolat is, hogy ilyet egyek. Egyszerűen nem igényli a szervezetem. :)
2008. jún. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Javaslok valamit!


Próbáld ki a STEVIA -t. Ez egy növény, aminek édes az íze. Sokan használják, nincs semmilyen mellékhatása. Bioboltokban/gyógynövény boltokban könnyen beszerezhető.


pár link mi is ez:

[link]

[link]

[link]

2008. jún. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az aszportámról hallottál már? Sokkal rosszabb, mint a cukor!! Csak írd be a Google-ba.
2008. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a Norbi édesítőszerét használom,rá van írva,hogy aszpartam nélkül!Remélem,megbízható,csak nem írnák rá,ha lenne benne,Norbi "kényes" a nevével jelzett dolgokra.
2008. aug. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!