Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet segíteni azon,...

Hogyan lehet segíteni azon, aki nem látja be hogy alkoholista, és hogyan zajlik egy elvonókúra?

Figyelt kérdés
Anyukámmal van a probléma, napi 2-3 sört megiszik, meg mellé borozgat is, de sosem részeg. Ez megy már főiskolás kora óta, más-más mértékben. Most 58 éves, és ahogy per pillanat kinéz, a májzsugor tüneteit mutatja. (hozzátenném, hogy erős dohányos is), arcán sok apró értágulat, lába elkezdett vizesedni, keveset eszik. Most remnykedek, hogy talán a vizesedése miatt elmegy dokihoz. Nade félek, hogy nem vizsgálják meg rendesen, hanem csak felírnak neki egy vízhajtót, és kész. Arra is gondoltam, hogy beszélek a dokival, és elmondom a többi tünetét. Sajnos jobb ötletem nincs, szép szóra nem hallgat. Apukám meg elnézi neki. Mit tehetnék 1200kmről, sajnos messze lakunk, bár nyáron 6 hétig otthon vagyunk. Most lesz egy éves a kislányom, nem szeretném, ha nem ismerhetné meg igazából a nagymamáját...
2009. ápr. 15. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem most kellene ellene tenni, hanem évekkel ezelőtt kellett volna, apuddal közösen. Most már bele van szokva az ivásba és ha nem ismeri be magától, soha az életben nem fogja letenni a piát, csak ha annyira lebetegszik hogy nem jut hozzá, vagy ha neadjisten meghal. Elvonóra is csak akkor mehet ha ő maga akarja.
2009. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ne gondold azt, hogy nem próbáltuk, de szép szóval nem mentünk semmire, rám nem hallgatott, suli után meg elkerültem messzire. Apukám sem egy példamutató fajta, bár ő a cigit legalább letette amikor kapott egy infarktust. A fő baj az, hogy sosem részeg, és ezért is nem látja be, hogy mégis alkoholista. Szépen élnek apukámmal, de ha ellene szegült volna, és erőszakkal le akarná szoktatni, biztos, hogy k..va világ lenne. Nagyon akaratgyenge sajnos anyukám. Mit csinálhattam volna? fenyegetőzzek? ne menjek haza amíg nem hajlandó együttműködni? Erre sajnos nem vagyok képes.

Mert ha nincs szép szó, akkor csak a drasztikus lépések vannak, nem? Valószínűleg nem volt még ilyen probléma a környezetedben, azért intézed el ennyivel, hogy korábban kellett volna. Naja, de hogyan? Mindenhol azt írják, hogy önmagának kell rájönnie, és tenni ellene. 25 év alatt nem sikerült rávennem, tudomásul veszi, hogy ennek csak rossz vége lehet, és kész, részéről le van zárva. Teljesen elzárkózik.

2009. ápr. 15. 16:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnállak, hogy így alakult, pláne sajnállak a jövővel kapcsolatban.

Nem tehetsz érte semmit. ( amíg ő nem akarja, és láthatólag nem akarja)

2009. ápr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tehettek érte semmit addig, amíg ő nem akarja.

Ez a rideg tény, vagy abbahagyja jószántából, vagy meghal korábban. Bocsi, de ez a helyzet.

2009. dec. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi történt Anyukáddal? nekem ugyanez volt a történet, aztán szép lassan nagyon besárgult, annyira hogy kénytelen volt bemenni kórházba, és most már nagyon kétesélyes hogy mi történik. Nagyon rossz állapotban van.Most már -először életében- beismeri hogy alkoholista lett és bánja is...Hát sajnos ez kellett hozzá, sokat sír, mi meg vele. Nem tudom mi lesz de, remélem anyukád nem várt eddig!!
2010. febr. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!