Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka a kiütéseimnek...

Mi lehet az oka a kiütéseimnek? Gyanakszom az ágyi poloskára, de mivel csak feltételezés, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Figyelt kérdés

A neten tünetek alapján keresgéltem, hogy mi lehet az oka a hirtelen megjelenő kiütéseimnek a combomon, ami tulajdonképpen egy kis piros folt, a közepén egy erős piros pontocskával. Az ágyi poloska csípése eléggé hasonló az én problémámhoz, de nem vagyok biztos benne. A kérdésem tulajdonképpen az lenne, hogy ezek a poloskák képesek ruhán keresztűl is csípni, és hogy lehet az hogy ha éjjel agyonnyomnék egyet(aminek nagy a valószínüsége forgolódás közben), miért nem találok az ágyban valami jelét ennek.

Segítsen az akinek már volt problémája ágyi poloskával, hogy biztosra tujam, hogy ez az, vagy más a probléma. Előre is köszi.


2011. szept. 8. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Tippem nincs, hogy mi lehet ez, de szerintem nem csípés. Viszketnie vagy fájnia kéne nagyon, ha az lenne, illetve még akkor sem biztos.
2011. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ismerősöknél volt ágyi poloska. Nem kívánom senkinek, nagyon megszenvedtem vele. Tele voltak csípéssel és szinte kiirthatatlan volt. Reggelre ők sem találtak soha semmit, de egy tipp. Ha éjszaka felkelsz pisilni, vagy csak felriadsz, azonnal ugorj ki az ágyból, villanyt fel és nézd meg, hogy nyüzsögnek-e az ágyban. Barátnőm így leplezte le őket. Nagyon bizarr, mondta, hogy kb. 30-40 bogár zsizsegett a lepedőnés bújtak el azonnal.
2011. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát lényegében viszket, csak az elején kenegetem ilyen mentolos kenöccsel, nem szeretném ha heg maradna utána, igyis borzasztó nehezen múlik el :(

De ha csípés lenne, akkor nem csak itt-ott kellene legyen egy pár? Vagy előfordulhat, hogy egy tenyérnyi felületen akár 10 kiütés is legyen?

2011. szept. 8. 16:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó kommentedből ítélve, mégiscsak jó lehet a megérzésed. Az ágyi poloska ahogy mászik rajtad akár fél centinként csíphet. Fújd be az ágyad rovarirtóval, ha van ágynemű tartója, ott is. Nem feltétlenül kell, hogy a bogárra fújjad, közvetve is hatni fog, csak ne lefekvés előtt csináld, hanem jóval előtte, akár beágyazáskor.
2011. szept. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A poloskacsípést először a bőrgyógyászok is allergiának

vélik. A pontos diagnózist az éjszakai villanygyújtás

adja. Hajtsa fel a takarót és megláthatja a tetteseket.

Gyorsan szaporodik,a bútorok, konnektorok,képek,parketta

rések... a búvóhelyei.

Lantos Imre eg. gázmester

2011. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De valaki nem tudja megmondani, hogy csíp ruhán keresztül???
2013. nov. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!