Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleolit táplálkozásról...

Paleolit táplálkozásról hallottatok már? Esetleg valaki így is eszik? Véleményetekre lennék kíváncsi

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a fogyókúráknál kellene kérdezned.

Ismerősöm 25 kilót fogyott így, de nagyon keményen betartja.

2011. jún. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem fogyókúra a cél az 56 km-nál.
2011. jún. 28. 15:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig az diéta, abból is az egyik legkeményebb.
2011. jún. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ez inkább életmód.
2011. júl. 1. 20:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a szívritmuszavarom miatt kezdtem, mert a Szendi Gábor könyvében olvastam, hogy esetleg nem megfelelő táplálkozás okozhatja. Tényleg van benne valami, mert javult a helyzet amióta a szénhidrátok mennyiségét jelentősen csökkentettem. Tésztaételeket csak nagyon ritkán eszek. Nem tartom be 100%-osan, mert a kávét cukorral, tejszínnel iszom, vacsorához 1-2 zsemle elfogy. Viszont azt észrevettem, hogy ha nagyobb adag szénhidrátot nyomok be lefekvés előtt (pl. egy csoki, vagy ilyesmi) akkor éjjel beerősödik a ritmuszavarom. Szerintem az inzulinszintem folyamatosan alacsonyan van és most a hirtelen cukorlöket nagyon megdobja. Elszokott tőle a szervezetem és érzékenyebben reagálok rá. Mellékhatásként fogytam is 3 hónap alatt 6-7 kilót, habár nem ez volt a cél, de nem ártott meg. :)

Érdemes belevágni és nem csak fogyás miatt.

2011. dec. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
66%

A kérdezőnek igaza van, ez semmiképp sem diéta. Aki csak fogyni szeretne, az neki se kezdjen! Ha nem meggyőződésből csinálják, a lelkesedés hamarabb elfogy, mint hogy a fogyás beindulna. Mi egy éve élünk így, és sok olyan panaszom múlt el, amiről nem is gondoltam, hogy összefügg. Pl.: ínyvérzés, szénanátha, inzulin rezisztencia, fájdalmas menstruáció, időszakos ekcéma, heti rendszeres fejfájás, krónikus székrekedés (heti 2-3 alkalmas székletürítés). Nem sokat fogytam, de nem is volt miből (65-ről 60-ra, 176 cm-es testmagasság mellett)

A férjem viszont 15 kilót fogyott, és tele van energiával. Szóval nekünk bevált, de tény, hogy rám Szendi Gábor könyve agymosásként hatott. Mivel jól, szeretettel, és gyakran főzök, az átállás nem volt nagy kunszt. Ha a hűtő tele van jobbnál jobb kajákkal, nem jut eszedbe a milánói, vagy a túró rudi. A nagyobb nehézséget a rokonok ellenállása jelentette. Sem elfogadni, sem kipróbálni nem voltak hajlandóak az elején. Gyakran megkaptuk a "meddig akartok még fogyókúrázni?" illetve a "ha gyereket akartok, inkább rendesen kéne enned" -eket. De mára a férjem szülei és testvére átálltak, nálunk pedig édesapám próbálkozik, amióta másodszor is szívinfarktust kapott. Szerintem ez tényleg úgy van, hogy ez nem egy diéta, hanem az emberi szervezet számára egyetlen -evolúciós értelemben- alkalmas táplálkozási forma. Ha belevágnál, kitartást hozzá! 2-3 hónap alatt elmúlik a sóvárgás a régi kedvencek után. De érdemes meggvenni a megjelent Paleolit szakácskönyveket, érdekes olvasmány.

2012. jan. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!