Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Korzettet fogok kapni hogyan...

Korzettet fogok kapni hogyan mondjam meg?

Figyelt kérdés
szeretném közölni az osztályommal mert a rejtegetem az csak rosszabb. de attól félek hogy ha elmondom akkor nyominak, cikinek, és bénának fognak tartani(bár én is igy érzem magam)... nem tudom mitcsináljak lécci segitsetek! amugy meg 13 éves vagyok a ferdülésem 23 fokos. szerintetek meddig kell hordanom? és hogyan tudom takargatni? és ez alakra van szabva vagy mind1 hogy sovány vagy e akkkor is sík egyenesnek fogsz kinézni szemből?annyira félek tőle és kétségbe vagyok esve...
2011. szept. 13. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz a többiek véleményével, az egészséged sokkal fontosabb! :)
2011. szept. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha emiatt cikiznének, az őket minősíti. Egy segédeszköz, amire egy ideig szükséged van, az egészséged érdekében. Mondjuk, mint a fogszabályzó.
2011. szept. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vertebra Alapítvány-keresd fel őket, és még ebben is segítenek,tanácsot adnak,volt csoporttársam dolgozik ott,e körül forog az életük!

[link]

www.scoliosis.hu

2011. szept. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi mindegyikőtöknek.
2011. szept. 13. 18:43
 5/10 A kérdező kommentje:
igaz hogy az őket tükrözi csak az a baj hogy ha kiközösítenek akkor nem fogok tudni mit csinálni. és ők közösítenek ki de mégis szórakoznak tehát z igy nem tul jó. tudtok valami ötletet hogyan tálaljam?
2011. szept. 13. 18:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, sok lehetőség nincs...egyszerűen mondd meg (szerintem nem kell rögtön az egész osztálynak, csak pár embernek, akikkel jóban vagy), hogy úgy néz ki , gerincferdülésed van, és egy ideig egy ilyen fűzőszerűséget fogsz hordani.
2011. szept. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy béna, ne tartsd magad annak egy gerincferdülés miatt! Az a legrosszabb, ha ilyesmiket bebeszélsz magadnak. Valaki szemüveget hord, a másik nagyothall, a következőnek a fogai rosszak, egyesek állandóan összeszednek minden betegséget stb.

Nincs benne semmi szégyellnivaló, ha korzettet kapsz. Viselkedj vele természetesen, mutasd, hogy ez teljesen elfogadott dolog, egy gyógyászati segédeszköz, semmi több, és nem Te vagy az egyetlen, aki ilyet visel. Ha beszólnak, vedd poénra. A normális többség nem fog bántani, nyugi, ha meg pár idióta gúnyolódik, ők teszik magukat röhejessé.


Csak bátran!

2011. szept. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a segítdégeket! sokat segített
2011. szept. 15. 12:12
 9/10 anonim válasza:
Szerintem (ha jóba vagy vele), az osztályfőnököddel beszéld meg először. Aztán osztályfőnökin mondd meg az osztálynak is, vagy ahogy az előttem szólók mondták, csak akikkel jóba vagy és utána jön magától, esetleg még bioszon vagy ilyen egészségtan órán tarts kiselőadást mondjuk a gerincferdülésről, valami érdekeset és így fond bele a te KORZETTES sztorid is. A fűző meg nemvészes, hord kívülre simán. Biztosan sokan megbámulnak meg ilyesmi..de nem kell velük foglalkozni.(én egyszer a városban sétáltam el egy éppen ebédelő fickó mellett és úgy megbámult, hogy az már vicces volt. Komolyan megtudtam volna mondani hogy mit eszik, sőt talán a reggeliét is.:)) Tényleg, ezeken csak mosolyogj!:) És KITARTÁST!:)
2012. jún. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az osztályfőnöködnek csak akkor mondd meg, hogyha tényleg jól magyaráz és kellőképpen empatikus típus. Az én osztályfőnököm, miután említettem neki, hogy fűzőm lesz, könnyek között közölte az osztállyal, hogy "eleinte nagyon lelkesem fogom hordani, de ez egyre rosszabb lesz és megeshet, hogy elsírom magam a fájdalomtól, úgyhogy mindenben segítsenek nekem az osztálytársaim" stb... És mindezt őgy adta elő 45 percen keresztül, mintha legalábbis ettől foga kerekesszékben kellene közlekednem. Én persze épp beteg voltam azon a bizonyos órán, így mindezt másoktól hallottam vissza, nagyon kellemetlen volt, hogy mindenki engem sajnált. Aztán rá egy nappal, hogy megkaptam a korzettet, beléptem a terembe és az összes osztálytársam körbeugrált és tapizott mint állat, hogy hát milyen a fűző. Én meg csak lestem, hogy mivan? Ez a hülye nő mindenre "megtanította" az osztálytársaimat a fűzőmmel kapcsolatban, csak arra nem, hogy ezt NEM EGY NAP ALATT SZOKJA MEG AZ EMBER?!?!? Na akkor tényleg azt hittem, hogy kérek az ebédlőből egy vajazókést és azzal fogom leszúrni az osztályfőnököt, de végül lenyugtattam magam. Persze borzasztó kínos volt.
2012. okt. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!