Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi súlyt lehet leadni...

Mennyi súlyt lehet leadni (mennyit lehet fogyni) egy éjszaka alatt egy buliban, ha folyamatosan táncol valaki?

Figyelt kérdés
Mondjuk techno buliról beszélünk, (tehát nem valami lassú aerobik) 8 óra, 140 - 170 bpm SEMMI fogyasztószer vagy egyéb kemikália, és folyamatos ásványvíz pótlás.
2011. szept. 18. 11:36
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Az előbb arról beszéltünk:


1 aerobik óra: 200-400 kal

1 óra tánc a techno buliban: 500 kal


Egyszerű matek:


8 aerobik óra: 1600-3200 kal

komplett tecno buli 8 óra: 4000 kal


Ha óránként számoljuk, akkor is hatékonyabb a techno buli.

2011. szept. 18. 12:48
 12/12 anonim válasza:

Ha keményebb mint az aerobic, két óránál többet nem lehetne pihenés nélkül kibírni, négy óra múlva pedig teljesen kimerülne az ember (2 ezer kalória).

Nyolc órát SENKI nem tud folyamatosan edzeni.

1 kg zsír=7000 kalória

Így ha tegyük fel valaki mégis kibírja a 8 óra kemény edzést, akkor sem fogy egy kilónyi zsírt, inkább vizet veszít.

Mivel lehetetlen a 8 órát kibírni (én is buliztam, táncoltam, egy éjszaka alatt ha bulizik az ember, abból max. 2-3 órát táncol folyamatosan, de még annyit sem), a 8 óra buliból reálisan 4-et táncol az ember, ha nagyon durván nyomja. Ha netán mégis lefogyna 1-2 kilót, azt rögtön vissza is szedi. Diéta szempontjából pedig SOHA nem tanácsolták, és nem is fogják az embernek, hogy heti egyszer kínozza magát hullára. Ha minden nap kocogsz fél órát, úgy sem jön ki a nyolc óra mozgás, de sokkal többet fogy vele az ember és sokkal egészségesebb, mint egy 8 órás techno buli. Ez a feltevés úgy hülyeség, ahogy van.

2013. márc. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!