Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdtem futni. Heti 3x,...

Elkezdtem futni. Heti 3x, először még csak futás és séta váltakozása amit folyamatosan emelek. Szeretnék kb 8-10 kg t fogyni de nem kell hogy gyors legyen. Mennyi idő után fog változás látszódni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 15:33
 1/6 anonim válasza:
Ez sok mindentől függ, és pláne ember függő. Mert amíg én 2-3 nap alatt letudok dobni 1,5 kg-t futással és biciklivel, addig másnak ez van hogy egy hétig is el tart. A heti 3x-i futás az jó, de kérdés hogy mennyit futsz távban és időben? A séta is hasznos, de nem a sima sétálgatás, hanem ott is a gyors séta ami ér valamit, de abból is kb 2 órányit kell. Szerintem ha folyamatosan csinálod, akkor 2-3 hónapon belül már látható lesz a fogyás :)
2011. aug. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is...inkább találd meg azt a távot,amit VÉGIG bírsz futni,törekedj arra,hogy ne sétálj közben.Ezt fusd addig,amíg nem érzed,hogy már könnyű,és akkor emeld a távot.Ha már belejöttél,néha betehetsz egy sprintes vagy egy intervallumos(váltakozó terhelésű) edzést.

Mellette nem ártana a súlyzós edzés,ha meg tudod oldani,heti 2x eljárhatnál,hogy ne izomból veszíts tömeget.

Valamint a fogyás titka: a kaja.Szóval valami diétát dobj össze,body.builder.hu-n vannak mintaétrendek,nézz ki egyet magadnak,mert a kaja NAGYON fontos,tulajdonképpen a fogyás kulcsa.

Sok sikert;)

2011. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
34%

A válaszhoz jó lenne tudni valamit az edzettségi állapotodról és az életkorodról is.

A séta miatt feltételezem, hogy nem vagy a legjobb kondícióban. Ha így is van, nem probléma.

A zsírégetéshez ún. "kardio" edzéseket kell tartani. Ez azt jelenti, hogy a pulzusszámod 130-150 közötti tartományban legyen a terhelés ideje alatt. Ilyen körülmények között kb 35 perc után indul be a zsírégetés, tehát, ha eredményt akarsz, legalább 50 percig mozogj. Ez lehet futás és séta is, váltakozva. Akkor sétálj, ha a pulzusod 150 fölé ment, de ne menjen 130 alá. Ha mindig felugrik 150 fölé, inkább próbálkozz a már említett gyors gyaloglással. Érdemes venni egy pulzusmérőt, a Decathlonban már 5-6 ezerért is kapsz.

Figyelj oda a kajára. Minél kevesebb szénhidrátot fogyassz, és soha ne egyél jóllakásig. Este 5 után már ne egyél. Ha úgy érzed, erre nem vagy képes, inkább ne csináld. Az nem jó, ha vágyakozol az ételre. Inkább állítsd rá a tudatod arra, hogy van annyi felesleg a testedben, amiből bőven kapsz mindig elég energiát.

Ha ezeket betartod, garantáltan lefogysz. Viszont, ha utána visszatérsz a régi életmódodhoz, garantáltan többet fogsz visszahízni. :)

2011. aug. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) 25 L vagyok az edzettségi szintem nem a legjobb 30-40 percig csinálom az 1 perc futás egy perc sétát és így van a pulzusom 130-145 között.
2011. aug. 22. 20:31
 5/6 anonim válasza:
A módszer jó, ha bírsz többet, mint 40 perc, akkor csináld, ha legalább 1 óra hosszáig csinálod, akkor sokkal hatékonyabb.
2011. aug. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tudom hogy 2011-es kérdés. Remélhetőleg azóta már a válaszíró belátta, mekkora hülyeséget mondott azzal, hogy este 5 után már nem szabad enni.
2018. ápr. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!