Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan tudom hogy cérnagiliszt...

VicToooR x GB kérdése:

Honnan tudom hogy cérnagilisztám? És milyen károkat okoz?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Viszkető végbélnyílás, fogyás, hasmenés, székletben apró, fehér giliszták. Károkat annyiban okoz, hogy eleszi előled a tápanyagokat, mivel ő a beleidben található székleteddel táplálkozik. Igazából károkat csak akkor okoz, ha tényleg nagyon elszaporodott, tehát az azt jelenti, hogy a fentiek felsorolt tünetei közül legalábbb 4 tünet jelentkezik.


Kezelése:

-gyógyszer: írass Vermox-ot fel orvosoddal

-házi kezelés: egy hétig egyél meg napi 2 gerezd fokhagymát (eheted bármivel, lényeg, hogy meglegyen a 2 gereszd), napi 2 dl citromlé: 1-2 citromból ki kell nyomni a levét, majd felhigítani vízzel, hogy kb 2 dl legyen, majd hozzáadni 1-2 teáskanál cukrot/1-2db édesítőszert, hogy ne legyen olyan savanyú. és ha tényleg nagyon el van szaporodva a cérnagiliszta, akkor egyél meg valahogy 1-2 teáskanál erőspistát vagy egyéb erőspaprikát. de ebben az esetben maradj otthon, mert az erőspaprikától hasmenésed lehet, sőt elég nagy a valószínűsége ennek. egyébként hülye színészek/énekesek a cérnagilisztát használják fogyáshoz is.

2011. szept. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első vagyok. nekem is nagyon sokszor visszajött a cérnagilisztám, amikor gyógyszerrel kezeltem, de amikor házilag kezeltem, akkor már hatott a kezelés. 2 évig szenvedtem cérnagilisztával, 16 kg-t fogytam részben azért, mert a gilisták elették a táplálékot előlem részben azért mert kb minden második napon hasmenésem volt. de azóta a panaszaim elmúltak, és már sikerült visszahíznom 8 kg-t. :D 21 vagyok, és ez 4 évvel ezelőtt történt.
2011. szept. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt van minden, amit erről tudni érdemes:

[link]

2011. szept. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nekem csak néha viszket és nem sokszor látok gilisztát a székletemben és egyáltalán nem fogyok semmit akkor ez így rendben van ?
2011. szept. 21. 17:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne rendben, azoknak ott semmi keresnivalójuk, pusztán annyi, hogy idejében kiderült. És most jöhet a gyógyulás, nézd meg amit linkeltem.
2011. szept. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!