Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kihullott hajszálak végén...

Kihullott hajszálak végén fehér kis gumó van. Az a hajhagyma?

Figyelt kérdés

Nagyon hullik a hajam, ritkul is rendesen. Július óta kivizsgálásokra járok, de nem találtak problémát.

De a kihullott hajszálak végén van egy fehér kis valami. Csomó helyen azt olvastam, hogy az a hajhagyma.

Egy hajas oldalon viszont ezt olvastam:

"A katagénszakasz

A katagén - átmeneti - szakaszban megáll a haj növekedése. A külső burok – ami a kihullott hajszál végén látható fehér csomó(!) - szorosan a hajszálhoz tapad. Ez fázis körülbelül 2-3 hétig tart."

Egy fórumon viszont azt olvastam, hogy ez a férfias típusú hajhullás jele. De a bőrgyógyász írt fel ösztrogén tartalmú oldatot, amivel rendszeresen kenem a fejbőröm, és semmit nem használ. Viszont ha ez a cucc a haj végén tényleg a hajhagyma, akkor nem fog többé kinőni a hajam?:O

19/L


2011. okt. 10. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudom de mikor egy olyan helyen nő egy szőr vagy akár lehetne már hajszálnak is nevezni akkor annak is a végén van olyan fehér valami, és idővel visszanő az is azt hiszem. Egyébként nekem is hullik a hajam, a párnám tele van hajjal. De már rég óta és nem látszik. :D
2011. okt. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

hát én észrevettem fejetőn, kiszélesedett a választék. Mondjuk relatív, mert ha máshol választom el a hajam, akkor is ugyanolyan, szóval Szeritnem diffúzan hullik, de én már semmit nem tudok:S Nagyon félek, hogy láthatóan ki fog ritkulni. Július óta hullik, hajmosásos napokon akár jóval több mint 100 szál is.

most azon gondolkodtam, elmegyek erre a magán bőrgyógyászatra:

[link]

bár elég húzós az ára, de a hajátültetés még drágább.

2011. okt. 10. 20:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hullik a hajam, régebb óta, mindig nézem van e valami a hajszáll végén,de van valami pici pont.

Nekem is ritkull a hajam,észre lehet venni, választéknál is látom azért...hajmosás, még ott talán csak 3-4 hajszáll, na de száradás közben sok hajszállam kijön :(

2011. okt. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

basszus nekem is pont így van. Amúgy egy szakoldalon úgy írták, hogy az elvileg nem a hajhagyma, hanem a hajgyökér. Szóval inkább hallgatok rájuk, mint laikusokra.

De nem tudom, hova menjek még:S Az a gond, hogy "csóró" diák vagyok, szóval nincs pénzem magánorvosokhoz menni, pedig ajánlottak már egy párat. Akihez most járok, felirta az Alpicort F-et, de nemhogy hatna, hanem egyre jobban viszket tőle a fejbőröm, ugyanúgy hullik a hajam, és elkezdtem pattanásosodni. El szeretnék menni egy olyan bőrgyógyászatra, ahol van kamerás és mikroszkópos vizsgálat, meg lehet elmegyek a biztonság kedvéért egy endokrinológushoz. Voltam maszek nőgyógyásznál, és szépen elsiklott felette, hogy tök rendszertelen a vérzésem. Pedig lehet, a kettő összefügg.

2011. okt. 11. 15:33
 5/11 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Nem tudom összefügg e...Éne se vagyok húú de gazdag, voltam én is orvosnál, én mondjuk fogamzásgátlót szedek,de voltam vérre...

Használtam hajszeszt,na nekem attól annyira viszketett a fejbőröm,korpásodott,szóval leálltam vele.

2011. okt. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
én egyszer használtam a Bánfi hajszeszt. Utána szárítás közben még 4x annyi hajam jött ki, mint általában. Nagyon bepánikoltam. Többet nem tettem a fejemre.
2011. okt. 11. 21:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

a katagén cucc az csomó a haj tövénél... ami eddig ott tartotta... nem az, amit kérdezel.

A hagyma alakú cucc (nem véletlen ez a neve) a hajhagyma.

Minden kihullott haj visszanő, amíg a hagyma "tokja" él.


A haj hullhat akár egy fogadtól is. Ha nem tudják, mitől hullik, akkor menj el először is fogdokihoz, kérdezd meg, nem lehet-e vmi ciszta vagy gyulladás, ami tünetmentes. majd a nőgyógyászodat kérdezd meg.

Szinte 100%, hogy ezek valamelyiktől van, vagy hormonváltozás (mint öregkorban) de szerintem ezt azért kivizsgálták a dokik, HA tényleg eljártál vizsgálatokra hónapok óta.


Nekem egy steril gyulladástól elhalt fogam mellet van ciszta (nem vizes, gennyes), ettől hullik a hajam... egy gyökércsúcs eltávolító műtét vár rám...

nézesd meg magad.

2013. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
78%

Nem biztos, hogy nagyon alaposan kivizsgálták, nekem is hullik a hajam, és elmentem a bőrgyógyászhoz, aki kb. sz*rik az egészre, azt hiszi csak beképzelem és hajszeszt írt fel, ami egyáltalán nem használt, amúgy szerintem igazán el küldhetett volna egy vérvételre, hogy legalább meglássuk eltér-e valamilyen érték. Én azt javaslom, hogy vérvételre kellene menni, mert bármilyen, akár egy aprócska gyulladás is okozhat hajhullást, pl. igazat írta az előttem lévő, akár egy fogászati kezelés sem árt, de a mandulagyulladás meg ilyesmi problémák is okozhatják, érdemes több szakorvoshoz ellátogatni, nőgyógyászt sem szabad kihagyni, lehet hormonális zavar. De a vitaminhiány is okozhatja, fogyasztasz rendszeresen gyümölcsöt, zöldséget? De amúgy az is okozhatja a hajhullást, hogy sokat stresszelsz, sőt az is, hogy azon stresszelsz mennyire hullik a hajad :(

A hajhagyma a haj végén fekete, a fehér, akár a bőröd darabkája is lehet, ami a hajvégén van.

2013. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Amint látod, ezt a kérdést két éve írtam, azóta mindenféle kivizsgáláson voltam, még lisztérzékenységre is vizsgáltattam magam. Makk egészséges vagyok, a leletek szerint. Ami fura, hogy újabban mintha kis rózsaszín foltok lennének a fejbőrömön, plusz rettentően zsírosodik. Úgyhogy most használok hajmosás előtt O"Rising tisztítót, Dr immun samponnal mosok hajat, ecetes vízzel öblítem, Alpecin hajszeszt használok és megint elkezdtem hajvitamint szedni. Plusz mostanában lelkileg is toppon vagyok. Majd meglátjuk, hogy használ-e :)
2013. nov. 11. 21:22
 10/11 evvve válasza:

En eloszor biztos, hogy a mandulara gyanakodnek.. Sajnos eleg sok bajt tudnak okozni, de majdnem mindig ez az utolso amire gondolnak.. Gockutatast kell csinaltatni...

tudom, hogy regi a kerdes, de talan vkinek segit majd..

2014. febr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!