Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kihullott hajszálak végén...

Kihullott hajszálak végén fehér kis gumó van. Az a hajhagyma?

Figyelt kérdés

Nagyon hullik a hajam, ritkul is rendesen. Július óta kivizsgálásokra járok, de nem találtak problémát.

De a kihullott hajszálak végén van egy fehér kis valami. Csomó helyen azt olvastam, hogy az a hajhagyma.

Egy hajas oldalon viszont ezt olvastam:

"A katagénszakasz

A katagén - átmeneti - szakaszban megáll a haj növekedése. A külső burok – ami a kihullott hajszál végén látható fehér csomó(!) - szorosan a hajszálhoz tapad. Ez fázis körülbelül 2-3 hétig tart."

Egy fórumon viszont azt olvastam, hogy ez a férfias típusú hajhullás jele. De a bőrgyógyász írt fel ösztrogén tartalmú oldatot, amivel rendszeresen kenem a fejbőröm, és semmit nem használ. Viszont ha ez a cucc a haj végén tényleg a hajhagyma, akkor nem fog többé kinőni a hajam?:O

19/L


2011. okt. 10. 20:37
1 2
 11/11 anonim válasza:

Szia! Nekem is ugyanez a problémám, de sajnos évek óta, és nálam se találtak semmit a dokik. Neked sikerült azóta rájönni, hogy mitől lehet és kiküszöbölni?

Én most tervezek újra egy nagyobb kivizsgálást, és a medconnexus keresőszó dobta ki a kérdésedet.

2014. júl. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!