Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy háziorvos kitől kapja a...

Egy háziorvos kitől kapja a fizetését?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 11:01
 1/10 LadyLee ***** válasza:
58%
Állambácsitól.
2011. okt. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A praxisba bejelentkezett betegek után fejpénzt kap.
2011. okt. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A háziorvos vállalkozásba van kényszerítve (törvény által), és az OEP-től kapott fejpénzből kell fizetnie a praxisa teljes fenntartását (rendelő, eszközök, autó, nyomtatófesték, spatula, villanyszámla...) ÉS az asszisztens bérét. Ami ezután megmarad, abból ad saját magának fizetést. Szóval nem tejel neki az állam bácsi.
2011. okt. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 LadyLee ***** válasza:
72%
Előttem szóló - szerinted az OEP mi, ha nem állambácsi egyik szerve ;)
2011. okt. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem értetted, amit mondtam. Az OEP nem ad neki fizetést. Az a fejpénz a teljes vállalkozási bevétel, amiből neki ki kell gazdálkodnia a saját jövedelmét, és ki kell fizetnie a költségeit.
2011. okt. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 LadyLee ***** válasza:
37%
"Fizetés" = pénz - az OEP-től pénzt kap tehát mi a gond? Asszem te keversz valamit és fizetés helyett munkabérre gondolsz. Az tényleg más. De a fizetés nem egy jogi kategória, köznyelvi értelemben pedig annyit tesz, hogy lóvé, amiből az ember havi szinten biztosítja a megélhetését.
2011. okt. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kevered a fogalmakat, de mindegy, nekem nincs hasznom belőle, ha győzködlek. Vedd úgy, hogy neked van igazad.
2011. okt. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 LadyLee ***** válasza:
53%

Kedves kérdező: azt hiszem csak te tudod megoldani ezt a szörnyű és nagyon komoly vitát, melyet az előttem szóló okoskodó kérdésed kapcsán kirobbantott.


Szóval:


Fizetés alatt kifejezetten munkabérre gondoltál, vagy úgy átlalában bevételre, havi megélhetést biztosító pénzforrásra?

2011. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ismét igazad van, szokás szerint: ha felhívja valaki a figyelmedet, hogy pontatlanul használod és összekevered a fogalmakat, akkor sokkal egyszerűbb személyeskedni és okoskodónak nyilvánítani a másikat, mint elgondolkodni rajta, hogy is van ez. Ügyes voltál.
2011. okt. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 LadyLee ***** válasza:

Milyen fogalmakat kevertem össze mondd már meg!


Te nem érted a különbséget a köznyelvi értelemben használt "fizetés" (mivel ilyen jogi fogalom nincs, így nyilván csak a köznyelvi értelméből lehet kiindulni) és a munkabér között.


De mivel a kérdés eldöntése szempontjából tényleg csak az a kérdés, hogy maga a kérdező mire gondolt, így nyilván logikus, hogy megkérdezzük.


Szerintem úgy általában bevételre gondolt, szerinted munkabérre.


Miért is gond, hogy rákérdezek nála?

2011. okt. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!