Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen gyakran kéne üríteni?

Milyen gyakran kéne üríteni?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran kéne hogy elmenjünk WC-re?
2011. okt. 20. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

pisilni vagy kakilni?

pisilni egy nap kb 5-6 az ideális... kaki szempontjából pedig a napi 1-2 a tökéletes.

2011. okt. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pisilni szerintem minimum 5-6-szor szoktak az egészséges emberek, akik meg is siznak naponta 1-1.5 l vizet. Mert ugye annyi az egészséges beviteli mennyiség.


Nagydolog napi egy alkalom az egészséges szerintem. D ebben nem vagyok biztos.

2011. okt. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Christian93 ***** válasza:
Függ az egészségi állapottól és attól is, hogy milyen ételeket fogyaszt az egyén. Ha valaki egészséges, kiegyensúlyozott, vega ételeket fogyaszt, napi több alkalommal van szüksége a defekációra (2-4). Az úgymond "átlagos" ember, aki vegyesen táplálkozik, a normális defekáció 1-2 alkalommal történik naponta. Ez azért van mert a nehezebb ételek lassabban szívódnak fel a szervezetben.
2011. okt. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem minden másnap kell WC-re elmennem. (Széklet ürítés)

Van amikor 2-3 nap.


Hogy mit eszek?

- Fagyasztott krumplit és húst.

- Zacskós levesek

- Fagyasztott pizza

- Rendes ebédet amit a mama úgy főz. Szóval ez még talán egészségesebb a többinél.

2011. okt. 20. 14:31
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
A félkész és kész ételekről most nem nyilatkozom, nem arról szól a kérdés, de a felsoroltakból az jön le, hogy kevés rostot fogyasztasz, pedig itt van a kutya elásva. A NAPI 1-szeri széklet, csak a szükséges MINIMUM.
2011. okt. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Arról is nyilatkozhatsz. :)
2011. okt. 20. 14:45
 7/11 anonim ***** válasza:
A félkész, és kész ételekkel az a baj, hogy a feldolgozás, gyártás során olyan anyagok tömkelege kerül bele, ami enyhébb esetben is fölöslegesen terheli az emésztőrendszert, de nem egyszer kimondottan káros, mérgező, rákkeltő anyagok. Ezek azok a bizonyos "E" betűsek (ízfokozók, szinezékek, tömegnövelők stb.) Nem hiszem, hogy újat mondanék ezzel.
2011. okt. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül nem akartam kitérni a gyárilag készült élelmiszerekre, de ha már belekezdtem, nem tudom megállni, hogy ne küldjem el ezt a linket.

[link]

Majd kíváncsi lennék a véleményedre, szerintem horrorisztikus.

2011. okt. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazad van de ha úgy nézzük, a cukor és a só is káros pedig minden ember nap mint nap eszi. Manapság lehetetlen kikerülni ezeket a dolgokat, főleg ha a pénz sem engedi. Akár egy drága étteremben is összeszedhetsz néhány érdekes fertőzést. Mai világba minden ételbe van némi rákkeltő vagy káros anyag aminek nem kéne ott lennie. :(
2011. okt. 20. 22:29
 10/11 A kérdező kommentje:

Viszont én néha 1-2 megyek el nagy WC-re hetente.

Én igazából el vagyok így és nem fáj semmim se.

Már nagyon régóta megy ez. Szerintem nem probléma.

Vagyis, hát... remélem. :)


Egyébként vitaminokat szedek. :)

2011. okt. 20. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!