Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám alkoholista, mit...

Anyukám alkoholista, mit csináljak? Senki sem tud segíteni

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, édesapám régen meghalt, anyukám meg 2 éve alkoholista, vannak olyan helyzetek amikor ver, nyakamnál fogva ráncigál, és én akármit teszek, nem hagy békén, nem vagyok egy rossz gyerek, jó tanuló vagyok, sose jövök haza későn, szerintem nincs velem semmi probléma, a helyzetem/helyzetünk egyre rosszabb, bátyám is iszik elég sokat, de ő csak hétvégenként, szeretném, ha végre minden olyan lenne, mint régen volt, nem tudom mi változott meg, nem tudom miért, mostanában anyámnak 1 józan napja sincsen, kérlek segítsetek, nem szeretnék elkerülni innen, csak azt szeretném, ha minden jobbra fordulna.
2010. okt. 17. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ez sajnos nem fog menni. :\
2010. okt. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Énis voltam ilyen helyzetben mondjuk nekem abból a szempontból könnyebb volt hogy neméltem együtt apummal mert elváltak szüleim. Apum sokat ivott míg egyszercsak nemkerestem többet. Egyszer felhívott és közöltem vele hogy nemszeretném addig látni amíg nem változik és megígérte hogy egy csepp alkoholt nemfog inni amíg nála vagyok. Ez volt 5 éve azóta amíg ottvagyok még ha valahova megyünk barátokhoz akkor sem iszik egy sört sem nekem ez bejött nemtudom hogy tudod ezt hasznosítani de remélem jobbá válik a helyzetet egy 16/F
2010. okt. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem irtad mennyi idös vagy,de a bátyád már egy jó kiindulópont lenne.Próbálj meg beszélni vele,biztosan neki is feltünt már hogy anyukátok nincs rendben.Ha nem hajlandó segiteni a nagyszülök(esetleg közeli rokonok)következnek,beszélj velük próbáljátok meg együtt megkeresni a probléma forrását ami anyukádnál elöidézi hogy minden nap abba az állapotba kerül.A legdrasztikusabb megoldás ha elköltözöl otthonról.Nagyon nehéz helyzet ez,pláne ha az embernek nincs segitsége,remélem te tudsz kihez fordulni!
2010. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Keress fel egy családsegítőt,vagy beszélj az ofőddel,ilyenkor mi a teendő! Esetleg a nagyszülőkkel!

2010. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Istenem!Micsoda anyukád van neked? Bántalmaz. De ne te old már meg az ő problémáját 15 éves gyereklány fejjel.
2010. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

sajnos anyukád beteg, az alkoholizmus ugyanis betegség. persze ez nem menti fel az alól, amit veled tesz.

azért fontos tudni, hogy ez egy betegség, mert ebből nagyon nehéz kigyógyulni.


te nem maradhatsz ilyen körülmények közt. nem csak a mostani életedet teszi tönkre, hanem a jövőben is kihatással lehet az emberi kapcsolataidra. sajnos az alkohlista szülők gyerekei rendszerint alkoholista párt választanak maguknak.

ez egy pszichológiai folyamat, hosszú lenne elmagyarázni az okát.

először is: ne próbáld meg megváltoztatni az anyukádat. egy alkoholistát nem lehet jobb belátásra téríteni, hacsak nem akarja ő is.

és ez nem is a te dolgod.

te vagy az ő gyereke, neki kell(ene) rólad gondoskodia, nem pedig fordítva.


két lehetőséged van.

az egyik, hogy elköltözöl egy rokonhoz. tudom, hogy nem akarsz, de próbáld meg megszokni ezt a gondolatot.

ha nincs rokon, akkor jóval nehezebb.

elmehetsz az önkormányzatnál a gyámügyi csoporthoz, és ott beszámolhatsz az illetékesnek a körülményeidről. ő tudni fogja, hogy mit kell tennie.

nem fognak elvenni anyukádtól, csak kötelezni fogják őt arra, hogy menjen el elvonóra, stb.

esetleg az iskoládban beszélhetnél egy számodra szimpatikus, megbízható tanárral, vagy egy iskolapszichológussal.

ne próbáld meg egyedül megoldani a helyzetet, nem azért, mert gyerek vagy, hanem azért, mert ez egy felnőttnek sem menne.

kérj segítséget!!!

2010. okt. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok, bátyám már felnőtt, de nincs barátnője, tehát majdhogynem ugyanúgy van, mint anyám, csak ő hétvgenkén csinálja ezt, de ő elöbb kezdte, mint anyu, ezért nem is nagyon segít, régebben se ment neki pedig rengeteget próbálkozott, anya már mindenkivel összeveszett, akivel pedig nem sikerült ellenem hangolta, és végül az jött le belőle, hogy miattam csinálja ezt, én meg már majdnem ott tartok, hogy kezdem elhinni, nem egyszer volt, hogy az ágyam mellett állt, és mondogatta, hogy miattam iyen, és végezni fog magávl, kétser már majdnem meg is tette , egyszer leugrott az emeletről, meg gyógyszereet vett be majdnem, ezzel aztvesem észr hogy csak ijeszget, de ha nem vettem volna ki a kezéből a gyógyszereket, akkor ki tudja mi lett volna belőle, sajnos teljesen tanácstala vagyok, senkire nem hallgat, és mondta ha elmegyek itthonról, akkor feljelenti azt, akihez mennék, szóval nem tudom mit kellene csinálni
2010. okt. 17. 22:05
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Családon kívül senkinek ne szólj mert csak kínos helyzetbe kerülsz emiatt. Tesóddal dumáld meg h mi legyen a muterral. Gondolom bátyád felnőtt már. lehet hatással lesz muterodra.

Családsegítő 1ébként is csak elmarna téged a otthonról.

18/F

2010. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szólj az iskolában a családvédelmi felelősnek, vagy az osztályfőnöknek. Nekik az a dolguk, hogy segítsenek. Be kell jutnod valami otthonba, esetleg egy rokon, vagy nagymama, ilyesmi, ha akadna valahol. Valaki idős, egyedülálló odavenne, hogy legyen valakije. Kollégium... Sajnos nem ismerek olyat, aki kigyógyult volna az alkoholból.
2010. okt. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem szeretnék elmenni, valami más megoldás nincs esetleg? bátyám se hat anyura, sőt az egész család se, ha szólok az iskola pszihológusnak, akkor biztos, hogy elvinnének itthonról?
2010. okt. 18. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!