Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészségügyben dolgozók! Mért...

Egészségügyben dolgozók! Mért vagytok még mindig ezen a területen? Hivatásszeretet vagy a munkanélküliség elöl menekülve maradtok az E. Ü. -ben?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 20:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
22%
Nana! Az egügyisek folyton sírnak de ez pofátlanság tőlük. Miért? Orvosnak, nővérnek zsebbe szépen megy a hálapénz. Aki ezt tagadja az hüle. (szándékosan írtam ly nélkül)
2011. nov. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nekem személy szerint semmi bajom sincs az egészségügyi területtel (konkrétabban az orvostudománnyal). Szakmailag mindig van kihívás és újdonságok, nem monoton, világéletemben ez érdekelt, és ráadásul társadalmilag fontos munkát végez az ember, ami jó érzés.

Munkanélküliség se nagyon fenyeget az ágazatban, mivel Mo-n is orvos/nővérhiány van és "Nyugatról" már most is 1 millió orvos hiányzik, és a népesség öregedése miatt az igény csak növekedik.


Szóval, én nem tervezem elhagyni a szektort, viszont az országot annál inkább (de a kérdés nem erre vonatkozott).

2011. nov. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
46%
Van abban valami, amit az elso irt.
2011. nov. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

huh.

erre felé az orvosnak megy ugyan zsebbe, de a nővérnek már nem nagyon jut.

Néha főnővérnek adnak pár ezrest, és ezekből év végére fejenként jut 3-4 ezer Ft. Mert általában akkorra jön össze annyi, hogy érdemes legyen kiosztani, karácsonykor.

Meg ritkán a nem haldokló beteg, aki még tudatánál van, ad egy 200-as a fürdetésekért.

De csak ezért nem érné meg.

2011. nov. 2. 20:29
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mikor az ember olyat olvas, mint az első komment, akkor még egy lökést kap, hogy el kellene innen húzni minél gyorsabban.

Nem értem miért azoknak van a legnagyobb szájuk, akik nem látnak bele, nem értenek hozzá.

Én is belepofázhatok mondjuk a gazdasági kérdésekbe úgy, hogy marhára nem értek hozzá, csak mégis minek??

2011. nov. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
És a főnővér összegyűjti az ezreseket, hogy majd karácsonykor szétossza a többiek között?? Na nevetess már...
2011. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
31%
Nővérek ha pénzt nem kapnak akkor kapak kávét vagy egyebet. Egy gyári munkás is csak a dolgát teszi, mégsem kap semmit sem. Egyébkét a nővérkék is kapnak pénzt, és ők sem csak pár ezrest.
2011. nov. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj csak, Nana! Ugye nem gondolod, hogy mindenki halálra keresi magát hálapénzből??? Lehet, hogy van egy szűkebb réteg, aki időnként kap(hat), de nem ez az általános. Te például mikor adtál a radiológusnak, a labor orvosnak-asszisztensnek, a háziorvosodnak és még sorolhatnám.

Gratulálok a jól-értesültségedhez!

2011. nov. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Na figyelj te arrogáns! SOHA életemben nem adtam egy egügyi dolgozónak sem pénzt, orvosnak sem, pedig 7-szer voltam kórházban! Az a dolga nem?? Az hogy az egügyiseknek fáj hogy valaki megmondja nekik az igazat, az pontosan megerősíti az amit mondtam!
2011. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan hasonlítsd a beteg, rászoruló emberekkel való munkát (életmentést, nyakig szarból való kifürdetést, stb.)mondjuk egy zacskóragasztó üzemmel, sok diplomás nővér dolgozik. Kitől kapnak a nővérkék nemcsak pár ezrest, talán tőled?

Tudod mit, szabad a pálya, próbáld ki ezt a munkát, utána jártasd a szád...

2011. nov. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!