Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fura tüneteim vannak, mi...

Fura tüneteim vannak, mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Tegnap hirtelen csomó fura "tünet" előjött rajtam: először száraz, piros kiütések/foltok jelentek meg az arcomon, majd a körmeim alatt elkezdtek fájni az ujjaim, aztán az ujjbegyeim is, főleg a hüvelykujjaimon. Végül ha felálltam, a talpamban jelentkezett olyan érzés, mint mikor hangyásan zsibbad a végtagunk (mondjuk nekem a talpam nem szokott), vagy mintha apró szúrós kis valamiken lépkednék. Aztán viszketni kezdtek az ujjaim, kezemen-lábamon is. Mindez tegnap délután/este jött elő. Reméltem, hogy ha alszom reggelre elmúlik, de ma is észrevettem magamon mindet.


Mindehhez még hozzájön a két nappal ezelőtt jelentkezett 38-39 fokos láz és a két napja tartó folyamatos torokfájás (mondjuk ezeknél torokgyulladásra gyanakszom).


Ezeken kívül más bajom (most még) nincs, hányinger, fejfájás, rossz közérzet, ilyesmi. Egyszerűen csak bosszant, a kiütések meg csúnyák...


Ennyi minden jelenthet egy betegséget/fertőzést?

Előbbieket okozhatta mérgezés? Nagyszülőknél próbáltam elkergetni egy macskát a bokrok közül, okozhat ilyeneket valami növény?

Lehet vitaminhiány?

Volt valakinek hasonló baja?


Úgy néztem, hogy a tünetek egy részére illik egy-egy betegség, de mindre nem, ráadásul azokhoz a betegségekhez még plusz tüneteknek is kellene lenniük (mondjuk még korán van...).


Köszi előre is!


2011. nov. 16. 05:25
 1/2 A kérdező kommentje:
jut eszembe, a kiütések olyanok, hogy ha hozzáérek, rögtön lehámlik a teteje és nedvedzik picit. Allergia okozhat ilyen hülyeségeket? Esetleg tudtok olyan oldalt, ahol egy dokinak felsorolom a tüneteimet, ő pedig válaszol, hogy mi lehet ez?
2011. nov. 16. 05:35
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


Itt elég sok orvostól lehet kérdezni, bár nem tudom, a te problémád milyen orvosra tartozik...bőrgyógyász, allergológus, belgyógyász vagy esetleg neurológus s zsibbadás miatt...

Első körben én belgyógyásztól kérdezném meg.

2011. nov. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!