Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert lettem cukorbeteg?

Miert lettem cukorbeteg?

Figyelt kérdés
Eloszor arra lettem figyelmes, hogy szedulok, kozben farkasehes vagyok es a vervetel kimutatta, hogy terhessegi cukorbetegseg alakult ki nalam. Dietaznom kell, ami rettento nehez mert szinte folyton ennek a nem megengedett szenhidratokbol, de kordaban tartja a csalad :-) azert igy is lehet jokat enni, de nem konnyu betartani. De hogy lehetett ez, miert alakult ki, masnak is van ilyen?
2011. jún. 13. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálam a 14. héten vették észre azóta diétázok és már napi 3x inzulint is adok. Az első 2 hét nagyon nehéz volt, de utána már észre sem vettem.

Az oka:

A terhességi cukorbetegség oka, hogy a terhesség alatt bekövetkező hormonális változások (a méhlepényben termelődő hormonok) csökkenthetik a szervezetben termelődő inzulin hatását, ennek következtében átmeneti inzulinrezisztencia jön létre, így a sejtek kevesebb cukrot (glükózt) tudnak felvenni. Ez a vércukorszint növekedését okozza, aminek hatására a hasnyálmirigy még több inzulint termel, azonban néhány esetben nem képes kielégíteni a megnövekedett inzulinigény. A vércukorszint emiatt növekszik, ez pedig arra készteti a hasnyálmirigy sejtjeit, hogy még több inzulint termeljenek. A hasnyálmirigy ilyenkor nem mindig tud lépést tartani a szervezet megnövekedett inzulinszükségletével, szülés után azonban a legtöbbször ismét visszaáll a szénhidrát-anyagcsere normális egyensúlya.

2011. jún. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy másnál is van ilyen. Gondolom, te sem egyedül üldögélsz a cukorgondozóban:)

A legfontosabb, hogy nem szabad elkeseredni. Elég sok pityergő kismamát láttam már a diabetológián, akik nagyon elkeseredtek azon, hogy diétára, inzulinra fogták Őket. Vigasztaljon az a tudat, hogy a terhességi cukorbetegség általában elmúlik szülés után. Tény, hogy onnantól érdemes picit odafigyelni a súlyodra, ill. a CH bevitelre, mert azok között, aki terhesség alatt cukrosok voltak, gyakoribb a későbbiekben az öregkori cukorbetegég.

De azt gondolom, ha betegséget kéne választanom, még mindig inkább ennél maradnék, mint bármi másnál. Ezzel azért együtt lehet élni. Nálam néhány éve diagnosztizáltak 2-es típusú diabéteszt. Azóta a második babámat várom (már csak két hét), és bár terhesség alatt nagyon megugrik az inzulinigényem, napi 5-ször szúrom magam, normál helyzetben szépen karbantartható. Persze életmódváltással jár, de ez legyen a legkevesebb.

Elhiszem, hogy időnként be tudnál falni egy komolyabb dózis CH-t. Mindannyian vagyunk így ezzel. Én ilyenkor arra szoktam gondolni, hogy bár életem végéig diétáznom kell, ha már nem lesz a baba a pocakban, néha elengedhetem magam. Kislányom születése után 1 héttel pl. betoltam 1/2 pizzát, és megfejeltem egy szelet lúdláb tortával:) És képzeld, már nem esett annyira jól, mint régen. Amúgy egész jól lehet nassolni CH szegényen is. Írass a dokival szorbitumot, és süss azzal sütit, csinálj vele befőttet, abból sem ehetsz bármennyit, de azért többet, mintha cukorral csinálnád, mert szinte csak a lisztet kell számolni. Nagyon szerettem terhesség alatt a házi tiramisut is. A mascarponéban kevés a szénhidrát, szorbitumot használtam, és diabetikus babapiskótát.

Kitartás!

2011. jún. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!