Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet folyton gyulladásb...

Mitől lehet folyton gyulladásban az ínyem, ha nincs egy rossz fogam sem?

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Pl. fogkőtől.
2011. nov. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2 hónapja leszedte a doki...
2011. nov. 27. 12:20
 3/8 anonim ***** válasza:
És azóta gyulladt be? Csak mert tényleg ez szokott a leggyakoribb ok lenni, hacsak nem a nem megfelelő fogmosás.
2011. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Előtte is volt sokszor gyulladásban, de egy két nap és elmúlt, de, most már napok óta...

Hát, napi 4x mosok, vagy többször... igaz, fogselymet nem használok.

2011. nov. 27. 19:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor itt az idő, hogy rászokj. A cserszömörcés szájvíz nagyon jó gyulladásra és fájdalomcsillapító hatása is van. Érdemes több fronton védekezni az ínygyulladás ellen, mert ha tartósan fennáll, átterjed a teljes fogágyra, gondolom nem szeretnéd elveszíteni a fogaidat. Márpedig egészséges fogak is kieshetnek, ha kialakul a fogágybetegség.
2011. nov. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom, ezért is aggódom nagyon. Köszi a válaszod!
2011. nov. 28. 14:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Az alábbi szövegrészletet egy fogorvos cikkéből másoltam.


Tápanyagok az íny szolgálatában:

Az egyik legfontosabb ilyen tápanyag a Q10 koenzim, amelynek előnyeit több tanulmány kimutatta. A Q10 ugyanis semlegesíti a káros szabadgyökök egy részét, amelyek íny irritációt okozhatnak. Ezek a szabadgyökök étkezések után keletkeznek, amikor a szájüregben maradt élelmiszer bomlásnak indul és ezen kórokozók szaporodnak el. Klinikai vizsgálatok szerint a vérző vagy gyulladt fogínyben kevesebb Q10 koenzim található, mint az egészségesben. A Q10 szedését feltétlenül javasolni szoktam azoknak a pácienseimnek, akiknek gondjuk van az ínyükkel. Hasonlóan fontos tápanyag a C-vitamin és a rutin, amelyek egymás hatását erősítve segítenek egészségesen tartani a kötőszöveteket. A rutin jó hatással van a hajszálerek rugalmasságára, így csökkentheti a fogínyvérzést is. A C- és az E-vitamin antioxidáns hatásuk révén védik az íny szöveteit. A népgyógyászat által régóta használt gyógynövények (pl. kamilla, körömvirág) pedig nyugtatólag hatnak a szájüreg nyálkahártyájára.

2011. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!:)

Ám, gondolkodtam azon, hogy elmegyek másik fogdokihoz, de az meg olyan, hogy még a jó fogamat is megcsinálná, csak, hogy pénzhez jusson.:S

Nah, majd előbb kipróbálom a leírtakat és ha az sem segít, akkor muszáj lesz dokihoz menni.

2011. nov. 29. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!