Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Táplálkozással megszüntethetők...

Táplálkozással megszüntethetők a bőrproblémák?

Figyelt kérdés
Nagyon pattanásos a bőröm 21 éves létemre. Sokáig jártam bőrgyógyászhoz, minden arctisztítót kipróbáltunk, semmi nem vált be. Csak gyógyszertárban kapható dolgokat vettem, nem ilyen 200Ft-os pattanástalanítók. utoljára azt mondta próbáljam meg étrendváltással, de semmi konkrétat nem mondott merre induljak el. Érdekelnének akár konkrét receptek, akár könyvek, amikben találok recepteket.
2011. dec. 6. 12:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kényes téma, de igazat mondott a doki. Méregtelenítéssel, tisztítókúrával kezdd. Utána pro,- és prebiotikum, közben fokozatosan az étrend megváltoztatása.

Nekem a búzaliszt kerülése vált be, csak sajnos sovány vagyok, és nem tudom tartani ezt az étrendet. A hús, és a csokoládé még olyanok, amiket ha nem is teljesen kivenni, de minimalizálni kellene.

A paleolit diéta, ha komplett rendszert szeretnél. Csak ehhez nem árt ha van 150-200 ezer forintod havonta ételre. Viszont ötleteket, recepteket, elméleteket lehet venni belőle.

2011. dec. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 bánomisén ***** válasza:
Nem tudom, mennyire vagy csokievő, de a sok csokoládé, Nutella is okozhat pattanásokat. Ha eddig ettél, akkor most inkább hanyagold ezeket.
2011. dec. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Csokit ritkán eszek, annyira nem vagyok oda érte. Ha rágcsálnivaló kedvem van, répát szoktam, az édes is. :) Viszont a kenyérért megőrülök. :(

Erről a diétáról olvastam, de nagyon drágán jön ki. Azért belemélyedek a könyvbe, hátha van benne olcsóbb "mulatság" is.

Ha valaki tudna még ajánlani valamit, szívesen fogadom.

2011. dec. 6. 13:19
 4/13 anonim ***** válasza:
egy allergiatesztre is elmehetsz - nekem pl 30 éves fejjel derült ki, hogy érzékeny vagyok a tejre - mióta nem iszom, elmúltak a pattanásaim - a felkarom, hátam is tele volt mindig, most már egy éve olyan, mint a babapopsi - az arcom is szépen letisztult, még a hegekkel küszködök az arcomon (kozmetikus, mikrodermabrázió stb), de már látványosan szebb
2011. dec. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 bánomisén ***** válasza:
Nem csak búzalisztből készítenek kenyeret, próbáld ki a rozs- vagy a kukoricakenyeret.
2011. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bánomis, résen kell ám lenni ilyen téren. Rengeteg a "rozsos", "kukoricás", és egyéb kenyerek, amikben 60-70%-ban ugyan úgy búzaliszt van, ráadásul nem teljes kiőrlésű. Egyébként igazad van, nem kell elbúcsúzni sem a kenyértől, sőt, szerintem a búzaliszttől sem. A gond azzal van, ha orrba szájba búzalisztet eszünk.

Kérdező:

Mivel tisztítod az arcod? Nekem hosszú távon a sima gyógyszertári mosakodó kenőcs vált be. Olcsó is, és egy tégely nagyon sokáig elég.

Szappan, sampon, tusfürdő tilos arcra, csak általánosságban jegyzem meg.

2011. dec. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 bánomisén ***** válasza:

Tejbegrízeskenyér: Ezért, amit te is írtál, mondtam rozs- és kukoricakenyeret, nem rozsosat és kukoricásat.

Kipróbálni ki lehet, ha nem működik, legfeljebb abbahagyja a kérdező a próbálkozást, rosszabb nem lesz, mint most, ha meg bejön, akkor meg csak jó.

2011. dec. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hol lehet olyat kapni? Nem kötegszem félre ne értsd, de én még nem láttam olyat, ami 100% rozs, vagy kukorica lett volna. Elvétve láttam olyat, amiben talán 50% volt kukorica, pedig 20% zab, de ebben is volt búzaliszt, viszont teljes kiőrlésű. Csak ez rohadt drága volt, 600 gramm került 800 Ft-ba - ha jól emlékszem.
2011. dec. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 bánomisén ***** válasza:
Mikor legutóbb Mo-on jártam, itt-ott bioboltokban láttam, de hogy pontosan hol, azt sajnos nem jegyeztem meg.
2011. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, biobolt, a nagyon drága egyik megfelelője. :(


Nagyon meg kell nézni, mit veszel, különben nem is lesz belőle valódi váltás.

2011. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!