Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pattanásosságnak mindig van...

Pattanásosságnak mindig van OKA, vagy lehet szimplán bőrtípus-probléma?

Figyelt kérdés
tapasztalatokat várok, kinek mi vált be, milyen betegség, okozó derült ki, vagy h semmi nem derült ki. Világéletemben volt pár pattanás az arcomon, túl vagyok hormonvizsgálaton, nem eszek, iszok semmi extrát,zsírosat,nem kenem magam krémekkel,nem dohányzom,ellenben érzékeny bőrű vagyok, öcsém is, ő is pattanásos, bár ő durvábban. Mindig van kiváltó ok? Érdemes keresnem?
2012. jan. 4. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nemcsak a zsíros étel okozhatja, nekem pl. a kóla és a kakaó, csoki is kihozza.

Okozhatja vitaminhiány. Szedtem egyszer Revalidot, mert szebb hajat szerettem volna, semmit nem használt, de a bőrömről elmúltak a pattanások.

Számít az is, milyen krémet használsz, ha nem használsz, lehet, hogy az is. Ilcsi néni kozmetikával próbálkozhatnál.

Okozhatja ételalleria is (pl. tej, tejfehérje, tejcukor), ezt nézték már? De más ételtől is lehet, fűszerektől is.

2012. jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el bőrgyógyászhoz, ott mindenre fény derül.:)
2012. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szia ha meg tini/korai huszas evekben vagy, remenykedhetsz hogy kesobb jobb lesz a helyzet. de lehet bortipus problema vagy egyszeruen genetikai. nezd meg szuleid boret! altalaban vlamelyiket oroklod. en is igy vagyok vele 33 eves vagyok de meg mindig problemas a borom es pattanasos, anyumtol orokoltem sajna... segithetsz borodnek valamennyit ha sok vizet iszol minden nap es etkezz egeszsegesen sok zoldseg es gyumolcs. ne tarts a kremektol hiszen vannak jo kremek amit kifejezetten a te bortipusodra fejlesztettek ki. ezk is segitenek valamennyit.
2012. jan. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nemibetegségtől volt nekem, elég sokáig, aztán mikor rájöttek, a gyógyszertől 1-2 hét alatt elmúlt.
2012. jan. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
elfelejtettem megköszönni a válaszokat!!!Köszi!
2012. jan. 26. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!