Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaz hogy káros a tüsszentés?

Igaz hogy káros a tüsszentés?

Figyelt kérdés
Egy tüsszentés alkalmával kb annyi agysejt pusztul mint ha be lennél b*szva?
2009. máj. 29. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát ez baromság
2009. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Pffff...

Hol írnak ilyen marhaságokat?

Vagy, ha esetleg igaz is, amit én nehezen tudok elképzelni, akkor sem tudunk ellene tenni semmit. Tüsszenteni muszáj.:)

2009. máj. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mitől pusztulnának el? Legjobb tudomásom szerint nem az agyadból tüsszentesz. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2009. máj. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A tüsszentés egyfajta nyálkahártyareflex. Arra való, h a légutakba került apró dolgokat (port, baktériumokat) eltávolítsa. Ne aggódj, biztosan nem káros:)
2009. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én úgy halottam h káros, sőt ha visszatartják akkor még károsabb.:/
2009. máj. 29. 13:34
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Apám mindig azt mondja: tüsszenteni nyitott szájjal, csukott szemmel kell! :D

Mert ha visszatartod, elpattanhat egy ér az agyban. Tehát maga a tüsszentés nem káros, mivel pont védekező reflexes cselekvés. Visszatartani nem szabad.

2009. máj. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem nyitott szájjal kell, hanem csukottal. Azért kell csukottal, hogy az ordból jöjjön ki az aminek ki kell jöni (n éha orváladék is jön ki, de elvileg a pollen a cél).

Amúgy sem tudnál nyitott szemmel tüsszenteni, mert egy reflex ügyel arra, hogy az mindig csukva legyen, mert külömbön kiesne a szemed (nyilván nem gurulna el, hanem csak az ideg tartaná).

Nem szabad visszatartani, mert agyvérzést ill. bordatörést okozhat.

2009. máj. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szóval akkor 100% hogy nem roncsolja az agysejteket?
2009. máj. 29. 21:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%, hogy a sima hapcizás nem károsít semmit. A visszatartott agyvérzést vagy bordatörést okoz.
2009. máj. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

:D

épp most tüsszentettem egy óriásit, jó tudni hogy nem károsodnak az agysejtjeim.:D:P

2009. máj. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!