Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cetirizin hexalt írt fel az...

Cetirizin hexalt írt fel az orvos légcsőhurutra, már nem első alkalommal. Nem arról van szó, hogy kételkedek, de ez nem allergiagyógyszer akar lenni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok allergiás. És ez gyengítheti a fogamzásgátló (simycia) hatását? Mára kellett volna megjönni, de még nem. Mondjuk ez még nem jelent semmit remélem.
2012. jan. 31. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hat kölcsön a fogamzásgátlóval, emiatt ne aggódj. Légcsőhurutra antibiotikumot kellene felírni + gyulladáscsökkentőt, én sem értem miért allergia ellenit írt. Kiegészítő kezelésként esetleg jó, de hogy mást nem kaptál rá az furcsa. -Egy gyógyszerész-
2012. jan. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
rhinatiol tussot meg cataflamot kaptam még.
2012. jan. 31. 13:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Az alkalmazási előírásban és a betegtájékoztatóban még tényleg nem szerepel a javallatok között, viszont azért írják, mert a garatfali váladékcsorgást csökkenti. Bronchitisre újabban gyakran írnak fel valamilyen antihisztamint, elsősorban loratadint + mellé köhögéscsillapítót, antibiotikumot a szigorított protokoll miatt - szerencsére - egyre ritkábban. - egy másik gyógyszerész :P
2012. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!