Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a vélemények az Asentra...

Mik a vélemények az Asentra antidepresszánsról? GAD-os vagyok, ma írta fel az orvos. Mi várható az első 2-3 héten? Nekem a doki azt monta semmi, de olvastam, hogy az antidepik ilyenkor súlyosbíthatnak a szorongáson.18/L

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 12:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ne szedj antidepresszánst, ha jót akarsz magadnak!


[link]


Még itt is ezt írják első körben:

"A szorongás az egyik legeredményesebben kezelhető mentális rendellenesség. A hatékony terápiák közi tartoznak:


kognitív viselkedésterápia (egyéni vagy csoportos),

relaxációs technikák,

interperszonális terápia

stressz-menedzsment

biofeedback az izomfeszülés kezelésére."


Volt már ilyesmikben részed?

2011. nov. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem, de sajnos pénzem sincs terápiákra. Nem szertném én sem a gyógyszert :P, lehet, hogy nem is fogom szedni, hanem inkább jógázni kezdek meg lyenek :), főleg, hogy családi okok miatt van a stressz, amin én úgysem tudok változtani, a többiek pedig nem is akarak kifejezetten, szóval a gyógyszer tényleg nem jelent mrgoldást :P. Am most írták fel ezt a gyógyszert, ha nem szedem és úgy megyek vissza a dokihoz 3 hónap múlva mit fog szólni ? Vagy csak ne említsem a dolgot? :)
2011. nov. 5. 15:14
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Ha csak gyógyszert tud felírni, akkor minek mész ahhoz a dokihoz? Én a helyedben vissza se mennék! Inkább mennék jógázni. :) Az sokkal többet ér és nem teszi tönkre az egészséged sem, mint az antidepi...
2011. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Most voltam először, még nem tudtam, hogy milyen ... sztk-s szóval nagy volt az esély a gyógyszerorientáltságra xD ... no minegy 3 hónapom van még a döntésre :)
2011. nov. 5. 16:41
 5/16 anonim ***** válasza:
15%
Ha jot akarsz magadnak,ne szedd,en 1 evig szedtem,maga a pokol volt az 1 ev,probalj lazitani,pl. agykontroll, ha nem tudod,feküdj le,csukd le a szemeid,es csak gondolkozz a szepröl,mit szeretnel,mit szeretnel ha törtenne,hogy szeretned magad latni, stb. lasd kepekben,(ha vegkepp nem megy),egy idö utan eszreveszed,hogy telyesen elmelyülsz a gondolataidban.Vannak jok cd-k is,na meg a futas,sport stb.
2011. nov. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bocsi az off-ért: mi baj lenne az antidepresszánstól? Ugyanaz a problémám mint a kérdezőnek, de nem szedek gyógyszert, és soha nem is fogok. Azért érdekelne, hogy milyen következménye van egy ilyen gyógyszer szedésének?
2011. nov. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azt írják neten, hogy az elmúlt 50 évben amióta használják nem volt következménye. Elvileg van akinél felerősödhetnek a tünetek olyannyira, hogy önygyilkos lesz az illető, mert ugye a félelmeit oldja :P ... Nekem semmit nem mondott a pszichiáter, hogy mire számítsak -.-" [link] ez elég biztató xD
2011. nov. 7. 14:24
 8/16 anonim ***** válasza:
Vannak olyan esetek,amikor a tünetek erösen felerösödnek.Nekem is,olyan szekrekedes hanyingerem volt,reszkettem,hogy nem tudtam magammal.Az orvos szerint 2 het utan el nem kellett volna erezzem a mellekhatosakat,de meg erösebbek lettek,2 het utan borzaszto,farkasehseget kaptam,hanyingerrel együtt,barmit ettem ,nem ereztem,ejjelis fel keltem enni,mar alig birtam az erös hanyingertöl,+erös nyugtatokat kellett szedjek,hohy ezt mind kibirjam,erötlen voltan,elni sem volt kedvem,erös ,felelem,panik gyötört,naponta 3x,is ramtört,de nagyon erösen.hetente 1x hashajto,mar fajtak a beleim,....senkinek nem kivanom a szenvedest.Majd abbahagytam,lassan jöttem rendbe,de sokaig nem tudtam elfelejteni.Az antid. nehany csoportba vannak osztva,en mindegyiket kiprobaltam,egyiket se birtam.Sokkakkal vagyok(Nemetbe)kapcsolatba,meg nem hallottam olyan esetröl,akinek ne lettek volna mellekhatasok.Es hat aki öngyilkossagot probalt,nem azert,mert nagyon lenyugtatta,hanem epp az ellenközöje,mert mar nem birta a szenvedest,megvaltoztatja az egyeniseget,a gondolkodast,en is agressziv lettem.
2011. nov. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A 23:43.as vagyok. Akkor ez inkább egyén függő. Az a baj, hogy ez az egész idegi alapon működik, a szorongás, a félelem, mind érzelmileg alakul ki. Pont ezért nem igazán hatékony a gyógyszeres kezelés. Ha elég kitartóak vagyunk, ezt fejben le lehet küzdeni, azt gondolom. Erre nagyon sok praktika, úgymond segítség van: agykontroll, jóga, relaxációs órák stb. Én most jógára, pontosabban bikram jógára járok, és nagyon bejött. Az első óra után olyan durván ellazultam, annyira jól éreztem magam a bőrömben, szinte függővé váltam jó értelemben. A szorongás teljesen elmúlt torna utána 2-3órára, semmin nem kaptam fel a vizet addig, minden külső ingerre jól reagáltam. Én csak ajánlani tudom mindenkinek!
2011. nov. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én annyira nem szertném elkezdeni o.O ... főleg, hogy ellenőrzés nélkül kell, mert február még messze van :P. Anya szerint muszáj, de ez csak egy pillanatnyi megoldás, ha megoldás. Amúgy szerintetek az is betudható a szorongásnak, hogy éjszaka lefekvés után 1 órával felkelek és remegek, vagy pl. tegnap olyan tünetem volt, hogy zsibbadt a kezem, a torkom, a hátam, lábam, szinte álni sem tudtam (de elmúlt fél órára rá kb.) o.O olyan rossz volt, nagyon megijedtem. Ez is szorongás? Mert most antibiotikumot is szedtem, az lenne? Már olyan tanácstalan vagyok, hogy mi micsoda ... a háziorvos mindenre azt mondja, hogy szorongás, amióta kiderül, hogy GAD-os vagyok. Most pedig xanaxot se merek bevenni, nem is nagyon vagyok híve, de ez a hét nagyon nehéz volt :(.
2011. nov. 7. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!