Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A rühesség fertőző? Ha valaki...

A rühesség fertőző? Ha valaki velem alszik az elkapja? Hogyan terjed?

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
A rüh, az egy atkaféleség, ami befúrja magát a bőr alá, ugyanis oda petézik. Kb. úgy terjed (fertőz), mint a fejtetű.
2012. jan. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
te rühes vagy?
2012. jan. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

hát nem hiszem hogy za vagyok. Csak nagyon foglalkoztat a dolog :( vagyis félek:( mert elmentem pénteken bőrgyógyászhoz, mert pattanás szerű kiütéseim vannak... szerintem valami kaja allergia.

És mondta hogy 20% a valoszinüsége h rühes vagyok.

De 1.nem viszketek, éjjel meg főleg nem 2.ezek pattanások, ki tudom nyomni őket, bár fájnak 3.olvastam hogy a hajlatokban keletkezik a rüh, hát nekem csak a karomon van 1-2 kiütés meg a hátamon és a térdemen. 4.barátommal már vagy 9hónapja együtt alszok ő nem kiütéses, unokahugom 2éves vele is rendszeresen érintkezem, ő sem az!

SZÓVAL, KIVÁLTOTTAM A RÁZÓKEVERÉKET, BEKENTEM MAGAM, DE SEMMI HATÁSA, CSAK JOBBAN KISZÁRITOTTA AZ AMUGYIS EKCÉMÁS BŐRÖM EZÉRT VISZKETTEM PICIT. dE TUDOM H EZ NEM EKCÉMA, SZTEM EZ ALLERGIA.


Megijedtem...anyukámat ölelgetem sztem ha rühes lennék ő is elkapta volna, meg elég sokat adok magamra, órákig fürdök stb... meg egyből kezet mosok minden után.

2012. jan. 31. 19:12
 4/8 A kérdező kommentje:
csak már kajak beparáztatott a bőrdoki. De nem vakarózok éjjelente, mert utána olvastam a neten hogy ez milyen is... én alszom éjjel, meg mondom barátom rendszeresn heti 3alkalommal itt alszik, egy takaróval takarózunk, a ruhájába mászkálok, szeretkezünk , ölelkezve alszunk stb. Plusz az ő ágyába is hetente alszom. KUTYA BAJA! SEMMILYEN KÖRÜLÖTTEM ÉLŐ SZEMÉLY NEM KIÜTÉSES, NEM VISZKET SEMMISE. Szerintem ha rühes lennék rég elkapták volna.
2012. jan. 31. 19:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Y rühesség nagyon fertőző. Kutyától, cicától is össze lehet szedni. Kiemelkedő piros kis dudorokat okoz. Ahol érintkezik az ember vele. Nagyon egyszerű kiölni. Egyszeri bekenéssel is elpusztul. Patikában kapható vény nélkül rá emulzió.
2012. jan. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kutyám macskám semmim nincs:) barátoméknak van kutya, de a kertben... ha hozzányulok egyből mosom a kezem, de nemis nagyon simogatom.
2012. jan. 31. 19:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Novascabin emulziót vegyél a patikában. Ahol vannak a pöttyök oda tegyél fülpálcával belőle. Pár perc múlva megszünik a viszketés, ha rüh. Ha nem szűnik meg, akkor valami más a probléma. Nem drága szer kb 500 Ft.
2012. jan. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

19:16: A rüh nagyon fajspecifikus, nem tudod kutyáról, macskáról összeszedni, csak másik emberről. Családtagok valóban könnyen elkapják, de mivel a rüh csak vánszorog, ezért pl egy kézfogással nem valószínű, hogy elkapod.

Kérdező, mivel nem viszkettél ezért elég valószínűtlen, hogy rühes lennél, ne aggódj.

2012. febr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!