Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen a skizofrénia? Ne...

Milyen a skizofrénia? Ne szakirodalom, hanem tapasztalatból írjatok, nagyon érdekelne.

Figyelt kérdés
2009. jún. 1. 15:10
 1/8 anonim válasza:

Milyen a skizofrénia? Hát ezt szerintem, csak egy skizofrén tudná megmondani.


[link]

2009. jún. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, és azoknak a válaszát várom..


persze akik már kigyógyultak :)

2009. jún. 1. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudtam, hogy ezt nem lehet gyógyítani.
2009. júl. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel skizofrén vagyok. általában 17,18 évesen jön elő és a felnőttek 1%a skizofrén, akik 80%a krónikus.

én 15 éves vagyok. leg alapabb tünetek: figyelemzavar lassú elidegenlés. durvább az érdektelenség, beszédzavar, antiszocialitás, hosszú akár fél órás elgondolkodás egy pozícióban, egyensúlyérzékromlás. bal-jobb felcserélés. tulajdonképp egy agyi csúszás van. a szellemiagy és a mechanikai agy (ha vannak ilyenek..) eltérnek egymástól tehát mást csinálsz mint amit akarsz, v gondolsz. ja, igen, saját egyébként nem létező szóösszetételek használata..

2009. aug. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
ja, igen, főbb kiváltó okok alkohol vagy drogfüggőség..
2009. aug. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
70%

Szia kedves kérdező. Állítólag én skizofrén vagyok az orvos diagnózisa alapján, de nem nagyon érzek semmit.

Az emberek azt mondják hogy az én világnézetem teljesen különbözik a normálistól. Ezen okból kifolyólag sosem értek egyet másokkal, még a családtagokkal sem, továbbá minden apró jelre és dologra odafigyelek, valamint zavar minden egyes olyan dolog ami nem úgy történik ahogyan én szeretném, és számomra az már rossz.

Az ilyen betegségben szenvedőknek nem minden esetben van több személyiségük, hanem egyszerűen csak máshogyan gondolkoznak mint a többiek, amit ők jónak és helyesnek gondolnak, az tulajdonképpen elvont, vagy rossz esetben nem törvénybe illő. Itt jönnek képbe a halucinációk amik általában befolyásolják egyes betegek döntését.

Én tulajdonképpen túlságosan is megfontolt vagyok, ami már annyira baj, hogy egy döntést sokáig elemezve nem jutok a végére és beleőrülök, ami felbosszant és ideges leszek.

Továbbá, rájöttem, hogy lehet tudatosan kontrolállni vagy előidézni a skizofréniát, amit persze nem fogok leírni.

A lényeg hogy néha olykor olykor beszélgetek magammal, ami meglepő mert nem mindig értek magammal egyet, és ez döbbentett rá arra hogy gond van velem.

2010. jan. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám skizofrén. Régen voltak hallucinációi, de elvileg már vagy 20 éve nincsenek neki, de amikor nem szedte a gyógyszereit még szoptatás után sem, akkor visszaesett. Én csak így tudom megítélni, hogy milyen amikor szedi a gyógyszereit. POntosabban mondva néha úgy szedi a gyógyszereit ahogy kedve van. Pl. ha nem álmos nem veszi be, ami arra való, hogy aludjon, hanem beveszi akkor ha épp "ráér" aludni és akkor alszik vagy 14 órát:D. Nagyon jellemző, hogy nappal alszik, és egész éjjel, hajnalban ébren van....pl. tévézik vagy ilyesmi.Akkor sokszor kis semmiség miatt (pl. megette valaki a szalámit a hűtőből) egy órán át kiabál. Olyankor nem kell neki visszapofázni, mert úgysem hallgat senkire. Sokat beszél magában. Nincsenek barátai, csak néha azt hiszi kis semmiségek alapján(pl. hogy néha beszélget valakivel...de látható hogy barátságról szó sincs). Sok paranoid téveszméje van (anyukámnak pl.: rámondja bizonyos férfiakra, hogy "ez német....látom rajta" vagy hogy amerikai....akkor szerintem túl sok X-Aktákat nézett:D és elhitte a benne lévő dolgokat. és hisz az űrlényekben, néha mondja, hogy mikor aludt érezte hogy ott lebeg fölötte egy kicsi zöld lény...én meg: "na jól van anyu..." ő: "de tényleg. komolyan"...ilyesmik) Meg azt hiszi, hogy én meg apukám klónok vagyunk. Sokat tévézik, és sok mindent elhisz, amit ott mondanak.:S

Az a mániája, hogy ő majd dolgozni fog..mindig keres állást..pedig neki nem is szabad dolgoznia(rokkantnyugdíjas). Nem hiszi el, hogy skizofrén, de tudja, hogy az van a kórlapján.

Rólam is azt mondják, hogy elvont vagyok, ezt én is tudom magamról....elég érzékeny is vagyok sajnos..valaki szerint kettős énem van..a gyerekes és a komoly..szerintem meg senkinek sem egyoldalú a személyisége..meg minden ember álcát hord. Racionalitással, és reális világszemlélettel próbálom kiütni a hülye gondolatokat (persze nekem nincsenek annyira hülye gondolataim mint anyukámnak=D..csak apróságok, mikor beképzelem magamnak, hogy "jaj...ennyi negatív gondolatom van...lehet hogy a skizofrénia előjele:S" vagy mikor attól félek, hogy ha depresszióba esek, akkor olyan leszek mint anyukám. Meg a stressz is rossz hatással van, de én mindig higgadtságra törekedek, ha úgy érzem össze-vissza ver a szívem és mindjárt felrobbanok...valószínűleg ezt érzi anyukám is mikor dührohama van.

De remélem az örökölt hajlamot kordában bírom tartani. Nem szeretnék egy napon olyan lenni, mit anyukám.:S

Ja és tényleg sokszor használ olyan kifejezéseket, vagy következtetéseket, amiből senki nem jön rá, hogy ez hogy jön ide, meg h mit akar ezzel...de akinek rutinja van benne hogy érti az adott beteg gondolkodását, az talán rájön. Mostanában próbálom őt okítani, hogy ne mondjon ilyeneket, hanem mondja el szépen a gondolatmenetet, különben senki sem érti. Na kicsit hosszra sikerült, bocsi.


Üdv. L/19

2010. máj. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 8 hónapja diagnosztizálták ezt a betegséget.

Addig nagyon szerelmes lélek voltam, folyton írogattam egy lánynak, hogy szerelmes vagyok belé, mert Ő blogot írt nekem, és hiába mondták, hogy az még nem jelent semmit, nem akartam elhinni, hogy nincs köztünk semmi. Aztán egy orvos megmondta nekem, hogy paranoid skizofréniám van, és sajátosan értelmezem a szerelmet és a körülöttem történéseket. Azóta békénhagyom az illetőt, mert tudom, hogy nem vagyok szerelmes bele, csak kórosan ragaszkodtam hozzá. Nagyon bűntudatom is van, és szeretnék részt venni valami pszichoterápián, de nem érek rá.

2010. aug. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!