Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fura skizofrénia: egyszerre...

Fura skizofrénia: egyszerre akarom-várom-örülök az új érkezőnek és nem tudom elképzelni, hogy tudom majd úgy szeretni, mint a meglévő gyermekemet?

Figyelt kérdés
Van egy 14 hónapos fiam, 14 hetes terhes vagyok. Akartuk a másodikat, vártuk-várjuk őt, de ahogy telnek a napok a fiam mellett, aki egy mosolygós, angyali, igazi egyéniség kisfiú egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy lehet-e majd így szeretni a másikat is. Az eszemmel tudom én, hogy majd ha megszületik, más lesz, de sokszor eszembe jut, hogy a pocakomban lakó szuper lény lesz, de azért nem az én fiam. Valakinek hasonló érzései voltak?
2010. nov. 13. 08:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem igen, és szerintem majdnem mindenkinek! Ha elképzelem, hogy itt lesz már a második, úgy képzelem el, mintha a nagy lenne újra kicsi is....
2010. nov. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt az elején,de most már nincsenek ilyen gondolataim!26 hetes vagyok
2010. nov. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy 2,5 éves kisfiam. Tündér, nagyon nagy személyiség. Én már 38 hetes vagyok, és még most sem tudom elképzelni, hogy a másodikat is ugyanúgy tudom szeretni. Nagyon szégyenlem magam emiatt... Amikor elképzelem a kórházi napokat, akkor mindig a nagyfiam jut eszembe, és elképelem, hogy a kicsivel is ugyanolyan meghitt lesz minden. Aztán egyszer csak kapok egy hatalmas puszit a gondolataim közben, és ismét visszarázódom az első gyerekhez. Nagyon h@lyén hangzik, de örülök, hogy más is érzi ezt, és nem én vagyok az egyedüli, aki ezzel "küzd". Ha megszültem, esetleg megírom neked, hogy hogyan változik ez meg egyik pillanatról a másikra :)! Boldog babavárást!
2010. nov. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Kedves utolsó, nagyon kíváncsi vagyok a tapasztalataidra, örülnék neki, ha megírnád egyszer majd, amikor jut kicsi időd.
2010. nov. 13. 11:30
 5/8 anonim ***** válasza:

szia

nagyon hasonlót éreztem én is. 15 hónap van a két fiam között. 3 hónapos a kisebbik. én odáig eljutottam, hogy azon bőgtem, mit tettem a nagyobbikkal, hogy megfosztottam őt attól kizárólagos legyek. hogy hogy lehetek én ilyen anya, hogy a nagyobbik tündéri gyerekemmel így bánok. utána a kórházban megfordult, azon sajnálkoztam, hogy a kisebbikkel soha de soha többé nem lesz kizárólagosság, mindig megfogom osztani a figyelmem, szeretetem, és ezért ő nem kaphatja meg azt, amit a nagyobb megkapott. tényleg őrjítő. azóta is e kettő érzés között emésztem magam, némileg csitult. én nem tudtam feldolgozni még ezt a megosztottságot.

2010. nov. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, bár nem fest könnyű jövőképet számomra.
2010. nov. 13. 13:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanezen mentem keresztül a második baba születése előtt. Imádtam a kislányomat, úgy éreztem, olyan szeretet, amit iránta érzek, nem lesz még egyszer. Kórházba menés előtt egy nappal sírva fakadtam, hogy ezért a "kis ismeretlenért" egyedül kell hagynom a lányomat... Ma már csak nevetek ezen. Imádom a kisfiamat is, ugyanolyan szeretettel, mindig éppen azzal foglalkozom többet, amelyik gyermekemen látom, hogy igényli. Ők is imádják egymást. Engem az a gondolat nyugtatott meg a szülés előtt, hogy talán nem lesz ő az "egyetlen", de olyan ajándékot kap, amire minden egyke vágyik: egy kistestvért. Fel a fejjel, ha a karodban tartod, minden kételyed szertefoszlik, csak azt érzed majd, hogy már megint itt a szerelem...
2010. nov. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, felüdített a boldogságod! Gratulálok a gyerkőceidhez!
2010. nov. 14. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!