Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hányunk, ha gusztustalan...

Miért hányunk, ha gusztustalan dolgot látunk?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Olvastam ezt a kérdést, és ott ugye írják, hogy a fölösleges kajától szabadul meg a szervezet stb. De itt nem áll fenn az a dolog, mert elég a látvány is és egyből hány valaki...


2012. febr. 6. 14:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Senki többet harmadszor? :-D
2012. febr. 6. 19:38
 2/10 anonim válasza:
88%
ez télleg jó kérdés. talán mert a szervezetnek az amit látsz az is fölösleg.
2012. febr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

:D :D


Azért felpontozlak, ha már válaszoltál.

2012. febr. 7. 12:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Én biológia órán azt tanultam,hogy 2 okból hányhat az eber. Az egyík ok az undor, a másik a betegség...Aztán mindenki maga döntse el,az egyes hányások melyik kategóriába tartoznak! Ennyit tudtam segíteni :)!
2012. febr. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Addig oké de, ha undorító dolgot látunk minek hány az ember?! Ez itt a kérdés :D Hátha jön olyan aki tudná :)
2012. febr. 8. 16:33
 6/10 A kérdező kommentje:
Megy a zöld kéz.
2012. febr. 8. 16:33
 7/10 anonim ***** válasza:

It is evolutionarily adaptive behavior. If someone near you throws up, there is a decent chance that you ingested the same toxin, and so your vomiting sympathetically helps you expel what's possibly in your system too. If you see a dead or decomposing animal or human, the vomit reaction - similarly - could save you from dying of whatever killed them.


[link]

2012. febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudnád te vagy valaki más lefordítani? Fordító csak hülyeséget ad ki. Nem tudok angolul.
2012. febr. 17. 15:59
 9/10 anonim válasza:
100%

A FORDÍTÁS:


Ez egy evolúciósan kialakult viselkedés. Ha valaki hozzád közel hány, megvan az esély arra, hogy belédjut másik hányásból származó méreganyag, és így a hányással szimpatikusan (szimpatikus idegrendszer) segít kiűzni azt, ami esteleg a te szervezetedben is megvan.


Ha látsz egy halott vagy lebomó embert vagy állatot, a hányási reakció –hasonlóan az előzőekhez- segít megementeni a (hányó) embert attól, ami megölhette őket (azokat, amiket látott).

2012. febr. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. febr. 26. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!