Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az eggyik kéz ujjamon tyúkszem...

Az eggyik kéz ujjamon tyúkszem van, mit tehetnék? (böv. Folyt. -->)

Figyelt kérdés

Evek ota szenvedek ettol, a kozepso ujjamon van, egy gombostu fej nagysagu ilyen borkemenyedes vagy tyukszem, (nem tudom potosan minek nevezzem, de talan egy es ugyanaz)

es mar borzasztoan idegesit, neha elviselhetobb, ilyenkor visszahuzodik kicsit, es puha, maskor pedig kidudorodik mintha tenyleg a borom alatt egy gombostu fej lenne, es kemeny. Probalkoztam mar sok mindennel, eredmenytelenul,

(tyukszem irto, ilyesmi), de semmit nem hasznalt.

Aki tud egy-ket jo tanacsot, megkoszonnem.


2009. jún. 2. 02:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tyúkszem, akkor pisild le, aztán várj vele egy kicsit (max fél perc), aztán moss kezet. Ezt akár minden pisilésnél megteheted még el nem múlik. Ha nem múlik el, akkor az nem tyúkszem volt.
2009. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt már sok tyúkszemem.Amikor elmentem bőrgyógyászhoz vmikor lefagyasztotta , vmikor kivágta. VAn egy tyúkszemem amit egyszerűen nem bírt kiirtani , ezért én otthon is megpróbáltam a wartner féle lefagyasztóval ( gyógyszertárba lehet kapni ) , ami kevésbbé volt fájdalmas .

EZ amúgy lehet attól is , hogy nagy nyomásnak van kitéve az ujjad , mármint nagyon erősen szorítod a tollat írás közben vagy hasonló.

2009. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
kérdezö:neked bevált a pisilős módszer?? mert nekem is pont ilyen bajom van,csak nekem a kéz fejemen és elég nagy...semmi sem használ...
2009. aug. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Lehet hogy az az íróbütyköd, semmit sem tudsz vele csinálni.
2009. dec. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Nekem is volt tyúkszem az egyik ujjamon és nem tudtam vele mit kezdeni és nagymamám adott egy ötletet amiért én kinevettem de végül kipróbáltam és kb 1 hét alatt el is tűnt tőle.

Amit mondott nem más mint egy növényke amit bárhol meglehet találni, legtöbben "kutyatejnek" hívják. Sárga nagyfejű virága van és ha letöröd a szárát sárga trutyi folyik ki belőle, na azt kend a "bütyökre" és el fogja mulasztani. Szép sárga lesz tőle a kezed amit nehezen fogsz lemosni, de én sosem mostam le mert hatásosabb volt úgy.

Viszont amire oda kell figyelni, hogy szájba ne kerüljön mert mérgező az a sárga trutyi, bőrre nem ártalmas de már szájban és lenyelve elég rossz dolgokra képes. Szóval arra figyelj csak, hogy ha bekened vele akkor se te se senki más ne nyalogassa le róla (itt állatokra is gondolok) :D

Nekem tényleg bevált és ezért mindig hagyunk a kertben csomókban, hogy ha kell bárkinek ott vannak.

2010. nov. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Amit mondott nem más mint egy növényke amit bárhol meglehet találni, legtöbben "kutyatejnek" hívják. Sárga nagyfejű virága van és ha letöröd a szárát sárga trutyi folyik ki belőle,..."


Pongyolapitypang vagy gyermekláncfű a neve.

2010. nov. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dodesz.. ***** válasza:
76%

Neem:O

Keveritek a két virágot...

A Pongyolapitypangnak nagy, sárga virága van, de fehér "tej" folyik belőle.

A vérehulló fecskefűnek kis, sárga virága van és sárga folyadék folyik belőle és ettől lesz sárga a kezed.

A másiktól a ruhád lesz barna foltos.


Én így tudom!

2011. jún. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A füge tejnedve is jó rá. Nekem az tüntette el.
2018. febr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!