Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szimpla székrekedés, vagy...

Szimpla székrekedés, vagy aranyér? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Üdv, 22 éves férfi vagyok. 185 cm, 95kg tehát azért van rajtam némi felesleg. Na most, segítségre lenne szükségem, illetve tanácsra! :S


Az van, hogy székeléskor ha leülök, ki jön aminek ki kell jönnie (változó mennyiségben). Ugyanakkor nem tudom, hogy ez lehet-e székrekedés, mert székelés után ha felállok ugyan úgy egy nyomó/feszítő érzést érzek a beleimben mint előtte. Ez az érzés nem múlik el.. és ez az ami nagyon zavar. A székletemet nem vizsgáltam mert egyből vízbe pottyanós WC-nk van, viszont a papír időközönként véres!! Ezért félek az aranyér lehetőségétől.


Tehát, van olyan székrekedés, hogy az "eleje" kijön szépen, a "vége" pedig megreked? És nyomó feszítő érzés marad a belekben utána? És, hogy lehet ilyen sima székrekedéstől véres a széklet/vagy reped fel a belem oldala, vagy ez mindenképpen aranyérre utal?


Házi orvos és belgyógyászat gondolom erősen ajánlott?! Igaz? :S


Légyszi írjátok le, ha tapasztaltatok hasonlókat és hogyan sikerült orvosolni a problémát.


2012. febr. 13. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
A választ te magad is tudod:találgatások nélkül, mihamarabb irány a doki!!!!
2012. febr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem is szokott véres lenni a székletem, de csak azért mert nagyon kemény és felsérti a végbelem falát:S ha kicsit több gyümölcsöt és zöldséget eszel, és próbálsz valamit mozogni, az sokat segít a beleknek. voltam vele házi orvosnál is, de csak annyit mondott, hogy fiatal vagyok a vastagbélrákoz(20 leszek) és ha továbbra is fenn áll akkor menjek sztk sebészetre(gondolom ott nézik meg hogy aranyér e vagy sem). csináltatott egy vér/vizelet/széklet labor vizsgálatot(ami negatív lett). menj el orvoshoz abból baj nem lesz.
2012. febr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jobban örültem volna ha 10-ből 10 ember azt mondja, hogy áá ez még nem vészes, majd elmúlik. :P


Egyébként anyám belgyógyász... milyen ciki lesz neki elmondani.. :S

2012. febr. 13. 19:13
 4/5 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem ciki.
2012. febr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ehhez az egészhez semmi köze, hogy 22 okozzéves vagy, 185 cm, és 95 kg. Ha csak az nem, hogy normélis alkatú pasi vagy. A panaszodat valszeg a rossz étrended ( szilárd, nehezen emészthető, kevés gyümölcs, kevés mozgás) okozza. Meg a rendszertelen WC re járás. Szal egyél lazább kajákat, sok gyümölcsöt, járj rendesen klotyóra ( naponta). Ha ennek ellenére sem múlnak a panaszaid, akkor házidoki.
2012. febr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!