Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Székrekedés mi a megoldás?

Székrekedés mi a megoldás?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok mindig is gondjaim voltak az emésztéssel de ez már túlzás! 3 hét alatt 2szer volt székletem az is minimális. Nagyon fel vagyok fújódva és semmi nem segít rajtam már csak egy beöntés de azt nem szeretném!!!! Létezik olyan aki vállal hasmasszázst amitől beindul az emésztés?
2011. nov. 17. 00:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen erős székrekedés miatt mindenképpen keresd fel a háziorvosodat, mert lehet, hogy szervi oka is van.
2011. nov. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én sem tudom a tutit, csak tippeket, merre indulj el.

Jógázók ismernek egy pontot, amit meg kell nyomni a bélen, az elinditja a székelést.

Kamillatea, egyéb gyógytea jó rá, ennek is utána kellene járnod szakembernél, hogy miféle kell rá, de lehet, hogy az is elég, ha megkérdezed az eladót a bioboltban.

És orvosnal is kell érdeklődni, mert valoban osszefugg valamiylen szervi rendelleneséggel. Én is nehezen kakilok, a tuneteim azonosak, de azért hetente többször is van kaki.:)

Nem tudom, mennyi light kólát iszol, de az teli van olyanfajta édesítővel (otthon kávéba is teheted, meg teába), ami megindotja kakilást. De ha hozzá van szokva a szervezeted, akkor már nem hasznal olyan nagyon.

Volt hasmenesem, ami rendes kakiadagokkal kezdodott, 8 napi kaki jott ki 2 ora alatt, és utana 8 napig semmi. Tehát 8 napi ételt/kakit tárol a testem, ez szörnyű.

2011. nov. 17. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1 evőkanál ricinus olaj igaz van egy kis kellemetlen görcsös előzménye mire megindítja de müxik ill rendszeresen egyél földimogyorót!
2011. nov. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hol lehet venni ricinusolajat es miylen kiszerelésben?
2011. nov. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a gondom,minden idövaltozaskor erös szekrekedesem van.Különben hasznal,mindennapp 2 jo erett kivi,v. puha körte.Amikor ilyen makacsul elfog,akkor igazan semmi nem segit,meg a sok folyadek sem,ilyenkor fözök hashajto teat,amibe szenna van,egyetlen ez ami segit,masik jo hashajto,neha meginni,a patikaban lehet venni,nem tudom Mo.-on mi a neve,ami Macrogol-t tartalmaz,neha -neha jo meginni,nem lehet raszokni,bar az orvosom ezt mondta.
2011. nov. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A patikában adják a ricinus olajat és olcsó, de a földimogyoró mindennapos evése szépen fellazítja, próbáljátok ki! :)
2011. nov. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
sziasztok!én a MÁLYVATEÁRA szavazok próbáld ki!én is ugyan így vagyok mint te.de mostanában minden este iszom és naponta 2x3x megyek!igazi megkönnyebbülés!!ha kipróbálod meg fogod bánni hogy nem előbb tetted!nem is drága a 20 db 900 ft és van olyan is ami kombinált 20 tea és 20 kapszula!de én csak a teát szoktam!várom a válaszod!
2011. nov. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
en eros kavera szavazok nekem is volt ugyanilyen szekrekedesem megittam egy bogre tenyleg EROS kavet es ugy kihajtott mindent mint a szel:) azota is ha nem iszom minden reggel egy bogrevel akkor nem jon ki semmi :/
2011. nov. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én mindenképp a kávét ajánlom ,én tejeskávét iszok rá de szerintem a tiszta kávé(jó sok cukorral ),van hogy 10 perc múlva jön a hatás...Vagy pedig egy kanál ricinusolaj.
2011. nov. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!